استفاده از اپلیکیشن زوم توسط گوگل ممنوع شد

zoom app

چندی پیش خبری را در رابطه با لو رفتن ویدئوهای اپلیکیشن زوم منتشر کردیم. حالا به دلیل مشکلاتی که در زمینه حریم خصوصی و امنیت اپلیکیشن زوم به وجود آمده، گوگل استفاده از آن را برای کارمندانش ممنوع اعلام کرده است.

بعد از شیوع ویروس کرونا و خانه نشین شدن اکثر افراد در سراسر دنیا، اپلیکیشن زوم توانست تا خودش را بر سر زبان‌ها بیندازد؛ اما به دلیل خبرهایی که در رابطه با امنیت پایین این اپلیکیشن در فضای مجازی منتشر شده، گوگل اجازه برقراری کنفرانس با استفاده از این اپ را به کاربرانش نمی‌دهد. این خبر توسط بازفید نیوز در ابتدای امروز رسانه‌ای شد.

این‌طور که پیداست، گوگل از طریق ارسال ایمیل به تمام کارکنانش دستور داده که اجازه استفاده از این اپلیکیشن را ندارند. همچنین گوگل به برخی از کارکنان که این زوم را بر روی رایانه‌های خودشان نصب کرده‌اند نیز گفت که به‌زودی امکان استفاده از آن را نخواهند داشت. جالب است بدانید که سرویس گوگل میت (Google Meet) یکی از جدی‌ترین رقبای اپلیکیشن Zoom بوده و برای برقراری کنفرانس‌ها و جلسات می‌توان از آن بهره گرفت. این سرویس در مجموعه نرم‌افزارهای G Suite وجود دارد.

شخصی از طرف گوگل اطلاعاتی را در این باره به وب‌سایت ورج ارائه داده است:

مدتی هست که طبق قانون جدید وضع شده، کارکنان گوگل حق استفاده از اپلیکیشن‌های خارج از شبکه را ندارند. یا حداقل کسی نمی‌تواند از اپ‌های تایید نشده بهره ببرد. چندی پیش تیم امنیتی گوگل در رابطه با امنیت اپلیکیشن زوم هشدار داد و گفت که این برنامه با استانداردهای امنیتی گوگل سازگار نیست. البته کارکنان می‌توانند همچنان از طریق اپلیکیشن موبایل زوم برای برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان خودشان استفاده نمایند اما حق ندارند از آن برای تماس‌های کاری بهره بگیرند.

ظاهرا امنیت این اپلیکیشن در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و مشخص نیست آینده آن به کجا خواهد رسید. نظر شما در این باره چیست؟ آیا تاکنون از زوم استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *