معرفی بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان در گوشی‌

insta

در ادامه پست‌های مربوط به روزهای قرنطینه و شیوع ویروس کرونا، امروز قصد داریم کمی روی زبان‌های خارجه‌ خود کار کنیم و آن‌ها را تقویت کنیم. با پیشرفت علم و تکنولوژی آموزش یک زبان دیگر به جز زبان مادری به یکی از واجبات تبدیل شده و هر فردی باید خود را مستلزم آموزش یک زبان دیگر بکند. امروز قصد داریم تعدادی اپلیکیشن آموزش زبان در گوشی را به شما معرفی کنیم تا در این دوران از آن‌ها استفاده کنید، پس با کاوشا همراه باشید.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان : Busuu

اپلیکیشن Busuu یکی از بهترین‌ها در زمینه‌ یادگیری زبان بوده که امکان آموزش ۱۲ زبان مختلف جهان مانند انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و … را برای کاربران فراهم کرده است. هنگام ورود به اپلیکیشن برای بار اول، پس از انتخاب زبان داخلی اپلیکیشن (این اپلیکیشن از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند) و زبان مورد نظر برای یادگیری، باید یک تست تعیین سطح انجام دهید، تا اپ با توجه به دانش قبلی شما، آموزش‌های خودش را برنامه‌ریزی کند؛ اما اگر در ابتدای راه هستید هم جای نگرانی نیست، زیرا Busuu آموزش را از صفر و مباحث مبتدی برای شما آغاز می‌کند.

برای شروع آموزش با توجه سطح خود، باید یکی از درس‌ها را انتخاب کنید؛ هر درس به طور معمول شامل دو بخش گرامر و کلمات است؛ در هر درس زمان تقریبی مورد نیاز برای یادگیری آن درس محاسبه شده که کاربر با توجه به آن، می‌تواند برای خودش برنامه‌ریزی کند. در قسمت آموزش تمامی ابعاد اعم از شنیداری، نوشتاری، گفتاری، درک مطلب مورد توجه قرار گرفته و کاربر با تمام آن‌ها درگیر است. اپلیکیشن Busuu در چهار بخش A1 با ۳۲ درس، A2 با ۲۸ درس، B1 با ۱۹ درس و B2 با ۱۲ درس برنامه ریزی شده که در پایان هر بخش، یک امتحان از مطالب آموخته شده برگزار می‌کند و در صورت قبولی، مدرکی با نام و مشخصات کاربر صادر می‌کند.

از برتری‌های دیگر این برنامه می‌توان به امکان چت با افراد دیگری که در حال آموزش همان زبان مورد نظر شما هستند، یا کسانی که به آن زبان صحبت می‌کنند؛ اشاره کرد؛ از این طریق می‌توانید به رفع اشکال، پرسش و پاسخ و افزایش توانایی‌های نوشتاری و گفتاری خود بپردازید و نحوه‌ به کارگیری مطالب آموخته شده را لمس کنید. در قسمت Review نیز می‌توانید مطالب و درس‌های آموخته شده در روزهای گذشته به خصوص آن‌ قسمت‌هایی را که ضعف داشتید، مرور کنید.

دانلود بهترین اپلیکیشن آموزش زبان در گوشی

متفاوت‌ترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی : ABA English

همانطور که از نام برنامه مشخص است، این اپلیکیشن مخصوص یادگیری زبان انگلیسی است اما به سبکی هیجان‌انگیز و متفاوت. این اپلیکیشن در بیش از ۱۰۰ درس طراحی شده و پایه‌ آموزش خود را بر روی فیلم قرار داده است. در این اپلیکیشن هر درس به ۷ بخش تقسیم شده، برای شروع آموزش هر درس، کاربر در بخش اول ابتدا باید یک فیلم کوتاه را که معمولا بین ۲ الی ۵ دقیقه بوده و برای تقویت شنیداری است، تماشا کند. این فیلم‌ها با زیرنویس انگلیسی و با توجه به سطح هر درس انتخاب شده‌اند که امکان شنیدن و درک آن برای کاربر به سادگی در دسترس است.

پس از تماشای فیلم و قسمت شنیداری، وارد بخش صحبت کردن خواهید شد؛ در این بخش کاربر باید دیالوگ‌های فیلم را بازگو و با دیالوگ اصلی مقایسه کند و در صورت صحیح بودن به سراغ جمله‌های بعدی برود، تا تمام مکالمه را بدون اشتباه بازگو کند و به پایان برساند. بعد از این مرحله نیز به بخش نوشتاری خواهیم رسید، در این بخش قسمتی از دیالوگ پخش شده و کاربر باید آن را تایپ کند. توجه داشته باشید که اپلیکیشن در این قسمت، حتی بر روی حروف بزرگ و کوچک نیز حساس است.

سپس نوبت به مکالمه‌ دو نفره می‌رسد. پس از آن که در بخش دوم کاربر متن کامل مکالمه را تمرین کرد. اکنون در بخش چهارم باید یکی از کاراکتر‌های فیلم را انتخاب و به جای او دیالوگ‌ها را بازگو کند. هر درس و هر فیلمی که کاربر مشاهده می‌کند، بر اساس گرامر مشخصی است که در قسمت پنجم اپلیکیشن به آموزش گرامر مورد نظر پرداخته است. در آخر و در دو مرحله‌ بعدی کاربر باید با توجه به آموخته‌های خود به تمرین بپردازد و کلمه‌های جدیدی که در هر درس استفاده شده را مورد بررسی قرار دهد.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های اپلیکیشن ABA با نام LIVE شناخته می‌شود، در این بخش هر روز مطالب تازه و جدیدی شامل کتاب، فیلم، اخبار و … قرار می‌گیرد که کاربران برای تمرین بیشتر و تنوع می‌توانند از آن استفاده کنند.

دانلود بهترین اپلیکیشن آموزش زبان در گوشی

برترین اپلیکیشن رایگان برای یادگیری زبان : Duolingo

برترین اپلیکیشن رایگان در زمینه‌ یادگیری زبان Doulingo است. این اپلیکیشن با بیش از ۱۰۰ میلیون دانلود و امتیاز ۴.۷ توانسته تا رتبه‌ نخست گوگل پلی را مال خود کند. اما Duolingo یک ایراد دارد که زبان برنامه و زبان مورد نظر یادگیری نمی‌تواند یکسان باشد. به این معنا که شما برای آموزش زبان انگلیسی حتما باید زبان برنامه را زبانی به غیر از انگلیسی انتخاب کنید و چون از زبان فارسی نیز پشتیبانی نمی‌کند، کاربران ایرانی را دچار مشکل کرده است! با این حال Duolingo هر روز در حال به‌روزرسانی بوده و امیدواریم هر چه زودتر این مشکل برای ایرانی‌ها برطرف شود.

این اپلیکیشن برای کسانی مناسب است که به زبان انگلیسی تسلط مناسبی دارند و می‌توانند زبان‌های دیگر را آموزش ببینند یا بالعکس. در ابتدای ورود به برنامه، از کاربر زبان مورد نظر برای یادگیری و همچنین هدف از یادگیری آن را سوال می‌کند، سپس از شما می‌خواهد هدفی روزانه برای خود مشخص کنید، برای مثال روزانه ۱۰ دقیقه به یادگیری بپردازید. اگر زبانی را تا حدی آموزش دیده‌اید و می‌خواهید ادامه دهید، می‌توانید از گزینه‌ تعیین سطح استفاده کنید، در غیر این‌صورت باید از ابتدا شروع به یادگیری کنید.Duoulingo با استفاده از شکل‌های جذاب و طراحی ساده و زیبا، کاربر را به یادگیری علاقه‌مند می‌کند. آموزش در این اپلیکیشن به صورت بخش بندی است که بخش‌ها شامل: حیوانات، مردم، خرید و … می‌شود و هر چند درس به یک بخش مرتبط است. با ساخت پروفایل و وارد شدن به برنامه، می‌توانید از قسمت‌هدی دیگر آن شامل فروشگاه و صفحه‌ پیشرفت خود استفاده کنید.

دانلود بهترین اپلیکیشن آموزش زبان در گوشی

فرصت را از دست ندهید و از همین امروز یادگیری را آغاز کنید. اگر شما نیز اپلیکیشن بهتری را برای یادگیری زبان انگلیسی در گوشی می‌شناسید آن را با ما و سایر کاربران در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *