تست و اجرای اپلیکیشن‌ها بدون نیاز به نصب در iOS 14

app-store

اپل در حال کار برروی قابلیتی است که به کاربران سیستم عامل iOS این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به نصب، اپلیکیشن‌ها را بر روی دستگاه خودشان تست کنند. در واقع این ویژگی موجب می‌شود تا تست اپلیکیشن‌ بدون نصب در آیفون ممکن شود.

وب‌سایت 9to5Mac با تست بیلد اولیه iOS 14 این ویژگی را کشف کرد. احتمالا اپل قصد دارد به کاربران اجازه دهد که اپلیکیشن‌های موجود در اپ استور را در حالتی محدود، ابتدا تست کرده و سپس نسبت به خرید و یا دانلود آن اقدام نمایند. این امکان که به دلیل API جدید به‌‌کار رفته در iOS 14 در دسترس است از طریق اسکن کردن کدهای QR قابل انجام خواهد بود.

اپل API جدید را با نام Clips می‌شناسد. در واقع Clips به توسعه دهنده اپلیکیشن این اجازه را می‌دهد تا محتواهای تعاملی و پویا بسازد و در دسترس کاربران قرار دهد. بنابراین کاربر بدون دانلود نصب اپلیکیشن می‌تواند برخی از ویژگی‌هایش را ببیند و تست کند.

شما بعد از اسکن کردن کد QR با یک پنجره جدید مواجه می‌شوید که برخی از قابلیت‌های اپلیکیشن را در نسخه واقعی به نمایش می‌گذارد. در این پنجره باز شده، امکان دانلود نسخه کامل از اپ استور نیز برای کاربران گنجانده شده است. البته اگر اپلیکیشن را قبلا نصب کرده باشید، به‌جای باز شدن پنجره جدید، خود اپلیکیشن اجرا خواهد شد.

از جمله مزایای این قابلیت می‌توان به استفاده از برخی امکانات بدون نصب اپلیکیشن اشاره کرد. یعنی مثلا در صورتی که بخواهید یکی از ویدئوهای یوتیوب را اجرا کنید، نیازی به نصب این سرویس مجبوب گوگل نخواهید داشت. کافی‌ست که QR Code یوتیوب را اسکن کرده و محتوا را ببینید. یعنی دیگر حتی نیازی نیست که برای تماشای ویدئو وارد سایت یا اپلیکیشن یوتیوب شوید.

نظر شما در رابطه با تست اپلیکیشن‌ بدون نصب بر روی آیفون چیست؟ به نظر شما این قابلیت کاربردی خواهد بود؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
9to5mac

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *