سرانجام دایرکت مسیج به نسخه تحت وب اینستاگرام اضافه شد

ig_direct.0

بالاخره فیسبوک تصمیم گرفت تا استفاده از دایرکت در نسخه تحت وب اینستاگرام را به کاربران ارائه دهد. یعنی از این پس می‌توانید بدون استفاده از اپلیکیشن و تنها از طریق یک مرورگر ساده، دایرکت‌های پیج اینستاگرام خودتان را چک نمایید.

این ویژگی توسط اینستاگرام از اواخر دی‌ماه سال ۹۸ مورد تست و آزمایش قرار گرفته و برای گروه کوچکی از کاربران در دسترس بوده است. از آن زمان، این شبکه اجتماعی به‌روزرسانی‌هایی را نیز برای دایرکت مسیج در نسخه وب در نظر گرفته تا آن را کاربردی‌تر کند. مثلا کیبورد ایموجی‌ها و یا بخشی برای انتخاب تصاویر و ویدئوها به دایرکت مسیج اضافه شده‌اند.

این قابلیت مسلما برای کسانی که مدام از اینستاگرام استفاده می‌کنند، خبری بسیار خوشحال کننده خواهد بود. چرا که از حالا اینفلوئنسرها و یا خبرنگاران و مدیران پیج‌های بزرگ، می‌توانند بدون استفاده از گوشی هوشمند و با یک لپ‌تاپ به تمام بخش‌های اینستاگرام خودشان دسترسی داشته باشند و دایرکت‌ها را پاسخ دهند. جدای از این مورد، تایپ کردن با کیبورد فیزیکی و بزرگ لپ‌تاپ‌ها بسیار راحت‌تر از نوشتن با کیبورد گوشی است؛ بنابراین این امکان وجود دارد که با اضافه شدن دایرکت در نسخه تحت وب اینستاگرام کاربران علاقه بیشتری به چت کردن در این سرویس از خودشان نشان دهند.

این ویژگی در راستای اهداف بلندپروازانه مارک زاکربرگ به‌عنوان مدیرعامل مجموعه فیسبوک است. زاکربرگ بهار سال گذشته به مجله نیویورک تایمز گفته بود که پیام‌های خصوصی، استوری‌ها و گروه‌ها در ارتباط آنلاین بیشترین رشد را داشته‌اند. اینستاگرام نیز مدتی هست که قصد دارد با تمرکز بیشتر بر روی افزایش امنیت و رمزگذاری پیام‌ها، خودش را به سرویسی‌ امن برای برقراری ارتباط با دیگران تبدیل کند. زاکربرگ همچنین به دنبال این است تا کاربران فیسبوک، واتساپ و اینستاگرام بتوانند به یکدیگر پیام دهند؛ مسلما استفاده از مرورگرها گامی بلند برای تحقق یافتن این هدف خواهد بود

نظر شما در این باره چیست؟ آیا از نسخه تحت وب اینستاگرام استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *