بیش از یک میلیارد نفر در سراسر دنیا از اپلیکیشن تیک‌ تاک استفاده می‌کنند

tiktok

اپلیکیشن تیک تاک اکنون به یکی از محبوب‌ترین اپ‌های دنیا تبدیل شده و آمار دانلود یک میلیارد باری آن از گوگل پلی خود گویای همه چیز هست. با تمام این‌‌ها اما این اپلیکیشن در ایران طرفداران زیادی ندارد و هنوز نتوانسته جای بزرگانی همچون اینستاگرام را در میان ایرانیان بگیرد.

بسیاری براین باورند که در پی شیوع گسترده ویروس کرونا و خانه نشین شدن مردم، استفاده از شبکه‌‌های اجتماعی رونق بسیار زیادی گرفته است و در این بین تیک تاک توانسته تا بیشترین سود را از شرایط بوجود آمده ببرد. در آخرین روزهای ماه گذشته میلادی اپلیکیشن تیک‌ تاک توانست تا به عنوان دومین اپ پردانلود رایگان در گوگل پلی دست یابد و حالا رکورد یک میلیارد دانلود را نیز از خود به‌جا گذاشته است.

این اپلیکیشن در سال گذشته به محبوبیت بالایی دست یافت اما مسلما قرنطینه خانگی گسترده مردم در سراسر دنیا موجب شد تا دوباره بر سر زبان‌ها بیفتد. آمار موتور جستجوی گوگل نیز نشان می‌دهد که در ماه گذشته میلادی، افزایش چشم‌گیری در جستجوی تیک تاک دیده شده است.

با توجه به رایگان و سرگرم‌کننده بودن این اپلیکیشن، خیلی عجیب نیست که در چنین شرایطی شاهد دانلود بیش از حد آن باشیم. این برنامه در حال حاضر رقبا را نیز به چالش کشیده و حتی یوتیوب قصد دارد با توسعه یک برنامه به‌نام Short به جنگ با تیک تاک برود.

با تمام این‌ها اما تیک‌تاک خیلی هم اپلیکیشن بی حاشیه‌ای نبوده است. در ماه‌های گذشته شاهد اخباری بودیم که تیک تاک را متهم به جاسوسی از کاربران برای دولت چین می‌کرد. یا مثلا ماه پیش سیاست‌های آن لو رفت و فهمیدیم که تیک تاک ویدئوی کاربران زشت و فقیر را ارتقا نمی‌دهد!

نظر شما در رابطه با این اپلیکیشن چیست؟ آیا تاکنون از تیک تاک و ویژگی‌های جالبش استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Androidpolice

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *