ویژگی جدید اینستاگرام برای رستوران‌‌دارها در دوران قرنطینه

instagram food

فیسبوک به عنوان مالک اینستاگرام قصد دارد در زمان شیوع ویروس کرونا و در قرنطینه بودن مردم، به کمک کسب و کارهای کوچک همچون رستورا‌ن‌ها بیاید. کمک اینستاگرام به رستوران‌ها از طریق ایجاد راهی جدید برای گرفتن سفارش از مشتری است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا و در خانه ماندن مردم، برخی کسب و کارها به سمت نابودی قدم برمی‌دارند و عملا فروش خودشان را از دست داده‌اند. یکی از این دسته مشاغل، رستوران‌ها هستند که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. اینستاگرام برخی استیکرها را در اختیار رستوران‌ها قرار داده تا بتوانند از طریق آن در استوری‌ها سفارش بگیرند. قابلیت‌های دیگری نیز نظیر فروش گیفت کارت و یا حتی کمک‌های نقدی برای این دسته از مشاغل در نظر گرفته شده است.

اینستاگرام برای این کار، با سیستم فروش و سفارش آنلاین غذا ChowNow همکاری می‌کند. اینستاگرام دکمه‌ها و استیکرهای Order Food را در اختیار رستوران‌های محلی می‌گذارد تا بتوانند از طریق آن‌ها در استوری‌ها و پست‌ها سفارش بگیرند و مواد غذایی خودشان را بفروشند.

با لمس این دکمه‌ها به‌صورت مستقیم به ChowNow متصل خواهید شد و می‌توانید سفارش خودتان را ثبت نمایید. این قابلیت بدون شک کمک بسیار بزرگی برای کسب و کارهای کوچک خصوصا رستوران‌ها خواهد بود تا در زمان شیوع ویروس کرونا بتوانند ضررهای وارده را جبران نمایند.

مدیرعامل و بنیان‌گذار ChowNow در این باره می‌گوید:

ما در پی شیوع بی‌سابقه بیماری، برای کمک به رستوران‌ها تمام منابع خودمان را در اختیار آن‌ها قرار داده‌ایم که شامل خدمات جدیدی همچون استیکرهای اینستاگرام نیز می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، یکی از علایق کاربران در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاری تصاویر از غذاهاست. حالا از طریق این استیکر نیز می‌توان غذا سفارش داد. توسط همین استیکرها شما تنها با یک کلیک می‌توانید از رستوران مورد علاقه‌ خودتان غذا سفارش دهید.

نظر شما در رابطه با کمک اینستاگرام به رستوران‌ها چیست؟ آیا در زمان شیوع ویروس کرونا از بیرون غذا سفارش داده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *