افزایش کیفیت عکاسی با آپدیت اپلیکیشن Camera Go

google camera go

گوگل چندی پیش به‌صورت رسمی اپلیکیشن کمرا گو را برای گوشی‌های پایین‌رده اندرویدی معرفی کرد. حالا و در جدیدترین آپدیت اپلیکیشن کمرا گو، خبر رسیده که قرار است ویژگی HDR به این اپلیکیشن کاربردی اضافه شود.

گوگل کمرا گو جدید حتی به ویژگی پرتره نیز مجهز شده تا کاربران گوشی‌های پایین‌رده اندرویدی بتوانند به‌راحتی تصاویر پرتر بگیرند. نسخه جدید، نظارت ویژه‌ای بر روی میزان اشغال حافظه ذخیره سازی دارد. در زمان معرفی گوگل اشاره‌ای به قابلیت HDR+ نکرد اما انجمن XDA-Developers با بررسی کد‌های این اپلیکیشن جزئیات جدیدی را از آن کشف کرده است. طبق اخبار منتشر شده، در این اپلیکیشن اشاراتی به بهبود جزئیات عکس‌ها شده که در واقع همان قابلیت HDR بوده که در نهایت به افزایش کیفیت عکاسی با گوشی منجر می‌شود.

در توضیحات آمده که این قابلیت چندین عکس را باهم ترکیب می‌کند تا در نهایت تصویری با رنگ بهتر و جزئیات بیشتر ثبت شود. این قابلیت در واقع تنها HDR معمولی بوده و خبری از نسخه پیشرفته با نام HDR+ نیست؛ یعنی نمی‌توانید با گوشی‌های میان‌رده اندرویدی تصاویری همچون سری پیکسل بگیرید. این گوشی‌های پرچمدار به قابلیت HDR+ مجهز هستند و سطح کیفیت عکاسی آن‌ها بسیار بالاست اما امیدواریم که از این ویژگی به عنوان پایه اصلی آپدیت اپلیکیشن Camera Go استفاده شود.

با این حال اضافه شدن ویژگی HDR به گوشی‌های اندرویدی پایین‌رده خیلی هم کار ساده‌ای نیست؛ چرا که این دستگاه‌‌ها از پردازنده‌های ضعیف‌تری بهره می‌برند و قدرت کافی برای پردازش تصاویر را ندارند. بنابراین احتمالا شاهد زمان طولانی‌تری برای ثبت این‌گونه تصاویر در گوشی‌های اندروید گو باشیم. مورد بعدی نیز به دوربین این گوشی‌ها مربوط می‌شود، زیرا توانایی کافی برای ثبت تصاویر با فریم بالا را ندارند. یکی دیگر از موانع سر راه برای افزایش کیفیت تصاویر گوشی‌های پایین‌رده به‌صورت نرم‌افزاری به عدم تجهیز این دستگاه‌ها به لرزش‌گیر اپتیکال مربوط می‌شود.

نظر شما در رابطه با آپدیت اپلیکیشن کمرا گو چیست؟ آیا تاکنون از گوشی‌های سری گو استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *