ماجرای حمله هکرها به سرویس سفارش غذای اسنپ فود

Snappfood-Story-Cover

دیروز چند ساعتی سرویس محبوب اسنپ فود از دسترس خارج شد. ظاهرا سرورهای این اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا تحت حملات DDos خارجی قرار گرفته ؛ یعنی به زبان ساده باید گفت که هک شدن اسنپ فود در حال انجام بوده که در نهایت هکر به در بسته خورده است.

این سرویس زیر مجموعه اسنپ، با انتشار یک توییت رسما تایید کرد که روز گذشته به مدت 2 ساعت و نیم تحت حملات شدید DDos بوده و به همین دلیل از دسترس خارج شده است. البته اسنپ فود پیش‌تر اعلام کرده بود که استفاده از امکانات آن تنها با آی‌پی‌های ایرانی امکان‌پذیر بوده و کاربران خارجی و یا حتی آن دسته از کاربرانی که با روش‌های تغییر آی‌پی به اسنپ فود مراجعه می‌کنند، امکان سفارش غذا را نخواهند داشت.

روابط عمومی اسنپ فود می‌گوید که این حملات کاملا خارجی بوده و هیچکدام از اطلاعات این شرکت منتشر نشده است. مشکلات پیش آمده در حال حاضر رفع شده و همچون روز اول می‌توانید از اسنپ فود با آی‌پی ایران استفاده کنید.

در حمله Distributed Denial of Service که به اختصار DDos نامیده می‌شود، حجم زیادی از تقاضاهای دروغین از مکان‌ها متفاوت به سمت یک سرور روانه می‌شوند تا در نهایت سرور مورد نظر از کار بیفتد. از آن‌جایی که این نوع حملات به صورت توزیع شده هستند و از مکان مشخصی ارسال نمی‌شوند، مقابله با آن‌ها کار بسیار سختی خواهد بود. هکرها برای ترتیب دادن یک حمله دیداس به چندین کامپیوتر نیاز دارند.

با اینکه راه‌های متفاوتی برای شروع یک حمله DDos وجود دارد؛ اما هکرها معمولا برای این کار از بات‌نت استفاده می‌کنند. بات‌‌نت در واقع سیستم‌های کاربران عادی اینترنت است که توسط بدافزار آلوده شده و به راحتی برای ترتیب دادن یک حمله DDos در اختیار هکرها قرار می‌گیرند. به همین راحتی هکر می‌تواند از سیستم‌های آلوده شده استفاده کرده و یک وب‌سایت را به نابودی بکشاند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم در زمان هک شدن اسنپ فود به این سرویس مراجعه کرده بودید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Zoomit

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *