استارتاپ شیپور تا پایان سال 99 وارد بازار بورس می‌شود

sheypoor

این روزها حضور در بورس ایران یکی از سودده‌ترین کارهایی‌ است که می‌توانید انجام دهید. در واقع حجم بالایی از نقدینگی کشور در بورس است. حالا خبر رسیده که هیئت مدیره شیپور تصمیم گرفته‌اند تا این سرویس محبوب را وارد بورس کنند. یعنی به زودی شاهد شیپور در بورس خواهید بود.

اگر جز سهام‌داران بورس نباشید و حتی ندانید که بورس چیست، حتما این روزها صحبت‌هایی در رابطه با روند صعودی بورس ایران شنیده‌اید. در واقع با شیوع ویروس کرونا بازار بورس اکثر کشورهای دنیا با افت‌‌ عجیبی رو‌به‌رو بوده اما شاخص‌های بورس ایران همچنان رو به رشد هستند. به همین دلیل هم روز به روز به نقدینگی بورس افزوده شده و همه به دنبال خرید سهام‌های بیشتر می‌روند.

افزایش نقدینگی موجب شده تا شرکت‌ها و سرویس‌های امروزی به دنبال ورود به بازار بورس باشند. چرا که این‌روزها جذب سرمایه برای کسب و کارها از هر کاری سخت‌تر است و وجود نقدینگی در بورس، بهترین راه برای تزریق پول به استارتاپ‌ها به‌شمار می‌رود. حتی کافه بازار نیز به دنبال ورود به این بازار پر سود است.

شیپور نیز به عنوان یکی از استارتاپ‌های موفق امروزی تصمیم گرفته تا وارد بازار بورس شود و این مورد به تایید هیئت مدیره شیپور هم رسیده است. مدیرعامل شیپور اعلام کرده که عرضه سهام عمومی شیپور در بورس یکی از اهداف کلی این شرکت برای سال 99 خواهد بود. مدیرمالی شیپور می‌گوید که با توجه به اینکه مجموعه‌هایی همچون شرکت سرمایه‌گذاری اعتبار ایران، شرکت سرمایه‌گذاری ایران و فرانسه، صندوق سرمایه‌گذاری رویش لوتوس و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران از جمله سهامداران شیپور هستند و انضباط مالی خوبی در شرکت برقرار است، بورسی شدن شیپور با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که استارتاپ‌ها چگونه می‌توانند از بازار پر سود بورس با دست پر بازگردند. یکی از موانع اصلی برای ورود به بورس ایران وجود قوانین قدیمی آن بوده که بسیاری را دل‌سرد کرده است. نظر شما در این باره چیست؟ آیا با حضور استارتاپ‌های بزرگی همچون شیپور در بورس موافق هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Zoomit

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *