جدیدترین آپدیت واتساپ منتشر شد: تماس تصویری با 8 کاربر به صورت هم‌زمان

whatsapp-group-call

فیسبوک به وعده خودش در رابطه با افزایش تعداد کاربران در تماس‌های تصویری وفا کرد. در جدیدترین آپدیت واتساپ امکان برقراری تماس تصویری گروهی با 8 نفر به‌صورت همزمان فراهم شده است. این میزان 2 برابر محدودیت قبلی بوده و حتی شرایط را برای برقراری کنفرانس‌ها و جلسات از راه دور فراهم می‌کند.

شیوع ویروس کرونا موجب خانه نشین شدن اکثر افراد شده است. وقتی قرار بر قرنطینه و در خانه ماندن باشد، مسلما افراد به سمت برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها می‌روند. به همین دلیل اپلیکیشن‌هایی همچون زوم این‌روزها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. واتساپ به عنوان محبوب‌ترین پیام‌رسان دنیا محدودیت‌هایی را در این زمینه ایجاد کرده بود و اجازه تماس گروهی بیش از ۴ نفر را صادر نمی‌کرد.

مدتی می‌شود که فیسبوک به عنوان مالک واتساپ وعده حذف این محدودیت را داده است. حالا و در جدیدترین آپدیت واتساپ شاهد اضافه شدن قابلیت تماس تصویری 8 نفره هستیم. نکته جالب در رابطه با این اپلیکیشن رمزگذاری شدن تماس‌ها و امنیت بالای آن در مقایسه با سایر نموه‌های مشابه است. اپلیکیشن فیسبوک Messenger Rooms امکان برقراری تماس با ۵۰ نفر را فراهم می‌آورد که بهترین گزینه برای کنفرانس‌های ویدیویی به‌شمار می‌رود اما امنیت واتساپ را ندارد.

فیسبوک علاوه بر این‌ها در حال کار بر روی Messenger Rooms است تا پشتیبانی از واتساپ و دایرکت اینستاگرام را نیز به آن اضافه کرده و محبوبیت‌ آن‌ها را دوچندان کند. شاید امکان برقراری تماس تصویری واتساپ با دایرکت‌های اینستاگرام فراهم شود اما فیسبوک هنوز چیزی را به‌صورت رسمی تایید نکرده است.

نظر شما در این باره چیست؟ شما برای برقراری تماس‌های تصویری گروهی از واتساپ استفاده می‌کنید یا سایر اپلیکیشن‌های موجود در این زمینه را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

منبع :
Wccftech

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *