75 میلیون نفر در دنیا به صورت روزانه از اپلیکیشن مایکروسافت تیمز استفاده می‌کنند

microsoft-teamss

شیوع ویروس کرونا همه را خانه نشین کرده و بسیاری از شرکت‌ها را به مرز تعطیلی کشانده است. برخی از شرکت‌ها نیز تصمیم به دورکاری گرفته‌اند و فعالیت‌شان را از منزل پیگیری می‌کنند. به همین دلیل میزان استفاده از اپلیکیشن‌هایی همچون زوم و یا مایکروسافت تیمز با رشد چشمگیری روبه‌رو بوده است. طبق آخرین آمار، تعداد کاربران مایکروسافت تیمز به‌صورت روزانه از مرز 75 میلیون نفر نیز گذشت.

ساتیا نادلا به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت در طی یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن ارائه گزارش مالی شرکت در 3 ماهه اول سال، این خبر را رسانه‌ای کرد. در واقع تعداد کاربران مایکروسافت تیمز نسبت به ماه گذشته میلادی تقریبا 70 درصد رشد داشته که همه آن به لطف ویروس کرونا بدست آمده است. قرنطینه شدن در خانه بسیاری از افراد را به سمت دورکاری سوق داده و آن‌ها نیز برای هماهنگی کارها از این اپلیکیشن خاص مایکروسافت بهره می‌گیرند.

ساتیا نادلا آمارهای جالب دیگری را هم منتشر کرد. مثلا در یک روز بیش از 200 میلیون تماس ویدئویی با این سرویس برقرار شده که خودش رکورد بسیار جالبی به‌شمار می‌رود. اپلیکیشن زوم به‌‌عنوان جدی‌ترین رقیب مایکروسافت، آمار 300 میلیون تماس ویدئویی را به ثبت رسانده است. البته خیلی نمی‌توان به این آمار اعتماد داشت، چرا که چندی پیش بلاگ رسمی زوم اعلام کرده بود که تعداد تماس‌های ویدئویی بیش از 300 میلیون بار بوده که خیلی زود متن آن اصلاح شد و به حدودا 300 میلیون تغییر یافت.

با تمام این‌ها فعلا خبر دقیقی از تعداد کاربران اپلیکیشن زوم در دسترس نیست اما به نظر می‌رسد که مایکروسافت تیمز به‌سرعت در حال نزدیک شدن به آن باشد. هدف اصلی مایکروسافت در این روزها، اضافه کردن کاربران آفیس 365 به مایکروسافت تیمز است. هدفی که به‌نظر می‌رسد خیلی دور از دسترس نیست.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا تاکنون از مایکروسافت تیمز استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *