رشد خیره کننده تعداد کاربران فیسبوک پس از شیوع ویروس کرونا

facebook

شیوع ویروس کرونا و خانه نشین شدن اکثر مردم در سراسر کره زمین، موجب شده تا مردم علاقه بیشتری به استفاده از شبکه‌های اجتماعی از خودشان نشان دهند. علاوه بر واتساپ، تیک‌تاک و اینستاگرام حالا خبر رسیده که تعداد کاربران فیسبوک با رشدی خیره کننده به عدد 2.6 میلیارد نفر در ماه رسیده است!

فیسبوک گزارش مالی خودش را برای سه ماهه نخست سال 2020 منتشر کرد و آمار موحود در آن حتی از پیش‌بینی تمام تحلیلگران نیز فراتر رفت و به نوعی رکوردها را جابه‌جا کرد. البته در این گزارش به عدم قطعیت نیز اشاره شده که به دلیل شیوع ویروس کروناست. این موضوع مسلما بر روی آینده بخش تبلیغات فیسبوک تاثیرگذار خواهد بود.

استفاده مردم از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها برای برقراری ارتباط از راه دور در دوران قرنطینه یک فرصت استثنایی برای فیسبوک بود تا خودش را از شکایت‌های قانونی و مشکلات حریم خصوصی پیش آمده جدا کند. در واقع فیسبوک توانست از آب گل‌آلود ماهی گرفته و جنبه‌های مثبت خودش را به همه نشان دهد.

فیسبوک از رکورد جدید در تعداد کاربران این شبکه خبر داد اما گفت که میزان تقاضا برای تبلیعات در هفته‌های اخیر کاهش داشته است. البته نمی‌توان این موضوع را مشکلی جدی به شمار آورد؛ چرا که مسلما در دوران قرنطینه فعالیت برخی کسب و کارها متوقف شده و دلیلی برای تبلیغات بیشتر وجود ندارد. این میزان کاهش تبلیغ، بیشتر از سوی کسب و کارهای مرتبط به سفر و خودرو بود که دلیل آن نیز کاملا مشخص است. در واقع این کسب و کارها بیشترین خسارت را در زمان شیوع ویروس کرونا متحمل شده‌اند.

تعداد کاربران فیسبوک هم اکنون به صورت ماهانه 2.6 میلیارد نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته رشدی 10 درصدی داشته است. نظر شما در این باره چیست؟ آیا تاکنون از فیسبوک استفاده کرده‌اید یا سایر شبکه‌های اجتماعی را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Cnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *