ارتباط اپلیکیشن شاد با روبیکا توسط وزیر آموزش و پرورش رد شد

shadap

اپلیکیشن شاد در واقع پلتفرم اختصاصی آموزش و پرورش کشور بوده که از فروردین ماه امسال فعالیت خودش را به صورت رسمی آغاز کرده است. البته در این راه، شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن مدارس نیز بی‌تاثیر نبوده است. امروز بعد از شایعات فراوان وزیر آموزش و پرورش ارتباط اپلیکیشن شاد با روبیکا را رد کرد.

در ابتدا قرار بود که این پلتفرم با همکاری برخی پیام‌رسان‌های داخلی همچون روبیکا، سروش، بله، گپ و آی‌گپ فعالیت خودش را آغاز کند اما آموزش و پرورش پلتفرم اختصاصی خودش با نام SHADAP را بدون دخالت این پیام‌رسان‌ها معرفی کرد. مشکل از جایی آغاز شد که مدیرعامل گپ با انتشار یک توییت در توییتر ارتباط اپلیکیشن شاد با روبیکا را رسانه‌ای کرد.

وزارت آموزش و پرورش برای روشن کردن موضوع دلایلی را برای عدم همکاری با پیام‌رسان‌ها اعلام کرد. از جمله این موارد می‌توان به اختصاصی بودن فضا، عدم تامین قابلیت‌های خواسته شده آموزش و پرورش از سوی پیام‌رسان‌ها و مشکلاتی که به جهت لو رفتن اطلاعات دانش آموزان وجود داشت، اشاره کرد.

در این بین وزیر آموزش و پرورش در گفت و گویی با روزنامه سازندگی گفت:

برخلاف شایعات مطرح شده، اپلیکیشن شاد ارتباطی با روبیکا ندارد. این پلتفرم در واقع محصولی کاملا جدید بوده که با همکاری همراه اول ساخته شده است.

وزیر آموزش و پرورش می‌گوید که تا پیش از راه اندازی این شبکه اجتماعی مخصوص دانش آموزان، آموزش و پرورش با برخی اپ‌ها همچون سینا روبیک همکاری می‌کرد که در واقع در راستای تهیه محصولات کمک آموزشی بود و دخالتی در آموزش کشور نداشت. به همین جهت نیاز بود که محیطی امن برای دانش آموزان ساخته شود که هیچ‌کدام از پیام‌رسان‌های داخلی حداقل در مدت زمان کوتاه نمی‌توانستند چنین محیطی را فراهم کنند.

نظر شما در رابطه با ارتباط اپلیکیشن شاد با روبیکا چیست؟ آیا تاکنون از این سرویس استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Sazandeginews

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *