رشد 31 درصدی درآمد اپ استور اپل در پی شیوع ویروس کرونا

akrales_190918_3645_0166

طبق گزارش‌های جدید رشد درآمد اپ استور اپل در آوریل امسال بی سابقه بوده و رسیدن به میزان ۳۱ درصد نسبت به سال گذشته رکورد جدیدی را از خود به‌جای گذاشته است. اپل در این ماه میلادی مجموعا درآمدی ۱.۷ میلیارد دلاری داشته که آمار شگف‌انگیزی به‌شمار می‌رود.

فروشگاه نرم‌افزاری اپل در سال‌های اخیر، رشد قابل توجهی داشته و به واسطه فروش بالای گوشی‌های آیفون توانسته تا نظر توسعه دهندگان را به خودش جلب نماید به همین دلیل تعداد اپلیکیشن‌های اپ استور روز به روز در حال افزایش است. شیوع ویروس کرونا و قرنطینه شدن در خانه، موجب شده تا کاربران تمایل بیشتری به دانلود و نصب بازی یا اپلیکیشن‌های موبایلی از خودشان نشان دهند. به همین دلیل تعداد خریدها بالا رفته و درآمد اپ استور سیر صعودی پیدا کرده است.

از سپتامبر سال ۲۰۱۷ تاکنون، این برای نخستین بار بوده که اپ استور به درآمدی این چنینی در طول یک ماه دست می‌یابد. طبق آمار منتشر شده درآمد اپ استور در مقایسه با سه ماهه نخست امسال نیز رشدی ۱۹ درصدی را تجربه می‌کند.

این آمار که توسط موسسه معتبر Sensor Tower منتشر شده، به‌خوبی نشان می‌دهد که ویروس کرونا موجب رونق بازار اپلیکیشن‌ها شده و توسعه‌دهندگان را سر ذوق آورده است. قوانینی که در زمینه فاصله گذاری اجتماعی وضع شده مردم را به سمت استفاده از گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی سوق داده است. مردم در این روزها اوقات فراغت‌شان را با گوشی پر می‌کنند.

در بخش دیگری از این آمار، آمده که تعداد دانلود اپلیکیشن‌های اپ استور در مقایسه با سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته که که حداقل از سال ۲۰۱۵ تاکنون بی‌سابقه بوده است. تحلیلگران موسسه سنسورتاور همچنین معقتدند که درآمد اپ استور در سه ماهه دوم امسال تا ۱۸ درصد دیگر نیز رشد خواهد کرد.

حدودا ۹۰ درصد از کل هزینه‌‌های صرف شده برای اپلیکیشن‌ها در اپ استور، مربوط به ۱۰ کشور برتر این فروشگاه نرم‌افزاری است که در بین آنها آمریکا، ژاپن و بریتانیا نیز دیده می‌شوند. نظر شما در رابطه با رشد درآمد ائ استور چیست؟ شما در دوران قرنطینه تاکنون اقدام به پرداخت هزینه برای یک اپلیکیشن موبایلی کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Gsmarena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *