ماجرای انتشار تصاویر طولانی در اینستاگرام چه بود؟

instagram post

احتمالا شما نیز در روزهای اخیر با تصاویر طولانی منتشر شده در اینستاگرام مواجه شده‌اید. این نوع از پست‌ها در چهارچوب قالب‌ اصلی اینستاگرام جا نمی‌شوند و برای به انتها رسیدن آن‌ها، معمولا می‌بایست چندین بار به سمت پایین اسکرول کنید. دلیل اصلی این مشکل ظاهرا یک باگ جدید در اینستاگرام است!

این شبکه اجتماعی معمولا تصاویر را متناسب با سایز نمایشگر دستگاه‌ شما به نمایش می‌گذارد اما یک باگ جدید به کاربران این فرصت را داده بود تا تصاویری طولانی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. البته این باگ تنها در نسخه iOS اینستاگرام دیده می‌شد. در حالت کلی، کافی بود که با استفاده از نسخه iOS این شبکه اجتماعی، تصویری را آپلود می‌کردید؛ اینستاگرام نمی‌توانست آن را در حالت استاندارد کراپ کند، به همین دلیل تصویر شما با همان سایز اصلی به نمایش گذاشته می‌شد!

چند روز پیش برای نخستین بار این باگ در اینستاگرام کشف و مدتی کوتاه پس از رسانه‌ای شدن موضوع، برای همیشه برطرف شد. حالا ظاهرا برای انتشار تصاویر بزرگ و طولانی محدودیتی ایجاد شده و کاربران در صورت آپلود این گونه تصاویر با اخطار مواجه می‌شوند.

شخصی به نمایندگی از فیسبوک به عنوان مالک اینستاگرام با ارسال یک ایمیل به خبرگزاری ورج گفته بود که:

ما از وجود یک مشکل برای ارسال تصاویر طولانی در اینستاگرام آگاه هستیم و تلاش می‌کنیم تا به‌سرعت موضوع را برطرف نماییم.

خود این باگ نیز مشکلات جالبی داشت. مثلا برخی از این تصاویر کراپ شده و به‌صورت پیکسلی دیده می‌شدند. یا مثلا در صورتی که تصاویر خیلی طولانی می‌شدند با رنگ مشکی به نمایش در می‌آمدند! یعنی حتی این باگ نیز اجازه انتشار تصاویر طولانی با رزولوشن بالا را به کاربر نمی‌داد.

البته این باگ تنها در دستگاه‌‌های اپل وجود داشت و کاربران اینستاگرام در سایر پلتفرم‌ها مشکلی با نمایش تصاویر نداشتند. نظر شما در رابطه با این باگ چیست؟ آیا شما نیز در روزهای اخیر تصاویر طولانی منتشر شده در اینستاگرام را دیده بودید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *