فعالیت اینستاگرام لایت برای همیشه متوقف شد

instagram lite

اینستاگرام به صورت رسمی اعلام کرد که نسخه لایت این پلتفرم به پایان راه خودش رسیده است. البته ظاهرا به زودی نسخه ویژه و جدیدی از اینستاگرام لایت را شاهد خواهیم بود.

تقریبا 2 سال پیش بود که اینستاگرام نسخه لایت خودش را با هدف دسترسی ساده‌تر افراد به این پلفترم معرفی کرد. علی‌رغم اینکه اینستاگرام لایت طرفداران زیادی نیز به‌دست آورده بود، امروز رسما به فعالیت خودش پایان داد. ظاهرا در اواخر فروردین ماه اینستاگرام لایت از گوگل پلی حذف شده است.

این شبکه اجتماعی که در ۴ کشور کنیا، مکزیک، پرو و فیلیپین طرفداران خاص خودش را داشت، توانسته بود تا محبوبیت بسیار بالایی نیز در فروشگاه نرم‌افزاری گوگل کسب کند. اکنون اما در صورت استفاده از این سرویس با پیغام ” اینستاگرام لایت دیگر پشتیبانی نمی‌شود” مواجه خواهید شد که شما را به استفاده از نسخه اصلی اینستاگرام تشویق می‌کند.

در ابتدا وب‌سایت اندرویدپلیس از توقف فعالیت اینستاگرام لایت خبر داده بود اما تک‌کرانچ با پیگیری‌های بیشتر و مکاتبه با نمایندگان فیسبوک، رسما پایان کار این سرویس را اعلام کرد. تک‌کرانچ به نقل از نماینده رسمی فیسبوک به عنوان صاحب اینستاگرام می‌گوید:

ما فعالیت آزمایشی نسخه لایت را متوقف کردیم. شما می‌توانید برای استفاده و برقراری ارتباط با دیگران از نسخه اصلی اپلیکیشن ما استفاده کنید.

اینستا لایت خیلی ناگهانی و به‌دور از هیاهوی خبری بر روی گوگل پلی در دسترس قرار گرفت و حالا هم بدون هیچ خبری برای همیشه به کار خودش پایان داده است. همچون سایر اپلیکیشن‌هایی که با این پسوند عرضه می‌شوند؛ هدف اصلی این شبکه اجتماعی سبک کردن اپلیکیشن برای اجرای بهتر بر روی گوشی‌های ضعیف‌تر اندرویدی بود تا در کل با اپلیکیشن بهینه‌تری مواجه باشیم.

نسخه لایت اینستاگرام برای کاربران معمولی ارزش چندان بالایی ندارد؛ اما در بازارهای نوظهور به‌دلیل فروش بالای گوشی‌های اقتصادی، استفاده از اپلیکیشنی که منابع سخت‌افزاری را کمتر درگیر کند، بسیار مهم و حیاتی است. نکته جالب اینکه نسخه لایت در زمان عرضه تنها ۵۷۳ کیلوبایت حجم داشت که بسیار سبک‌تر از نسخه اصلی با حجمی نزدیک به ۳۲ مگابایت است. فیسبوک قرار است که از تجارب به‌دست آمده در نسخه لایت اینستاگرام، برای توسعه یک اپلیکیشن جدید بهره ببرد.

نظر شما در رابطه با این سرویس چیست؟ آیا تاکنون از این نوع اپلیکیشن‌ها استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *