احتمال مخفی شدن لایک اینستاگرام در آپدیت‌های جدید!

Instagram-Like-Disappear-Feature

بدون تردید اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیاست که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد. حالا طبق جدیدترین اخبار منتشر شده، به نظر می‌رسد که مدیران این شبکه قصد دارند تا تصمیمات مهمی بگیرند که احتمال مخفی شدن لایک اینستاگرام را افزایش می‌دهد!

چندی پیش اینستاگرام تصمیم گرفت تا برای افزایش سطح اطمینان افراد، برخوردی جدی با فالوئرهای جعلی داشته باشد؛ به همین دلیل بسیاری از پیج‌ها با ریزش فالوئر روبه‌رو شدند. اکنون این شبکه تصمیم گرفته تا نمایش تعداد لایک‌ها را از دسترس عموم خارج سازد. بدین ترتیب تنها کسی که پست را منتشر کرده، قادر است تا از میزان تعداد لایک‌های آن مطلع شود. این اقدام اینستاگرام به منظور جلب توجه افراد به محتوای منتشر شده صورت خواهد گرفت. تا پیش از این، آمار لایک‌ها عامل مهمی برای جذب مخاطب بود و موجب می‌شد تا فرد پست‌های با تعداد لایک بالا را در اولویت‌‌های خودش قرار دهد.

جین وانگ، همان شخصی است که با بررسی نسخه اندرویدی اینستاگرام به وجود چنین قابلیتی پی برده است.  شخصی به نمایندگی از این شبکه اجتماعی، بیانیه‌ای را در این راستا در اختیار وب‌سایت معتبر ورج قرار داده داده و در آن اشاره کرده که:

در حال حاضر ما چنین قابلیتی را تست نمی‌کنیم؛ اما همیشه به دنبال راهی هستیم که بتوانیم فشارهای وارده بر اینستاگرام را کاهش دهیم.

چند روز پیش دفتر اطلاعاتی بریتانیا توصیه کرده بود که شبکه‌های اجتماعی محبوبی همچون اسنپ‌چت و اینستاگرام، امکان فعال و یا غیرفعال کردن نمایش ویژگی‌هایی نظیر لایک کردن را در پلتفرم خود بگنجانند تا کاربران به انتشار پست‌های بیشتر ترغیب شوند. این دفتر دولتی قصد دارد برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران کم سن و سال، چنین ویژگی‌هایی را از این شبکه‌های اجتماعی حذف کند.

این‌ها همگی در حالی است که جین مانچنگ وان در توییت جدیدی مدعی شده که اینستاگرام در حال تست این قابلیت است:

در اپ اینستاگرام شاهد این جمله هستیم: ما از فالوئرها می‌خواهیم که برروی محتوای به اشتراک گذاشته شده تمرکز داشته باشند، نه تعداد لایک‌های هر پست!

در حال حاضر عمده فعالیت اینستاگرام، بر روی همین بخش است و غیرفعال شدن آن می‌تواند به کلی نحوه استفاده از این شبکه اجتماعی محبوب را تغییر دهد. نظر شما در رابطه با این موارد چیست؟ آیا با مخفی شدن لایک اینستاگرام موافق هستید؟

برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *