جاسوسی تلگرام طلایی و هاتگرام و حذف این دو برنامه از گوشی‌های اندرویدی!

telegram.talaei

چندی پیش خبرهایی در رابطه با جاسوسی بودن برنامه‌هایی همچون هاتگرام و تلگرام طلایی به گوش می‌رسید که خیلی جدی گرفته نشد. اما حالا گوگل در اقدامی عجیب، این دو برنامه را بدون اجازه کاربر از روی گوشی‌های اندرویدی حذف کرده است تا جاسوسی تلگرام طلایی به‌صورت جدی‌تری پیگیری شود!
گوگل بعد از بروز شایعات اخیر، به کاربران هنگام نصب این اپلیکیشن‌، هشدار می‌داد که تلگرام طلایی اقدام به جاسوسی از شما می‌کند و بهتر است که آن را نصب نکنید؛ این مورد حتی پس از نصب اپلیکیشن نیز دیده شد. حالا اما این کمپانی بزرگ، پارا فراتر گذاشته و رسما خودش به صورت خودجوش این اپلیکیشن را از روی گوشی‌ها پاک کرده است!

جاسوسی تلگرام طلایی
تلگرام طلایی به نوعی یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن‌های ایرانی بوده که بعد از فیلترشدن تلگرام توجه مخاطبان را به خودش جلب کرده بود. با این حال اکنون تکلیف میلیون‌ها کاربر ایرانی که از این اپ استفاده می‌کنند در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. وضعیت در حدی جدی است که حتی بعد از حذف اپلیکیشن توسط گوگل، اگر قصد نصب دوباره آن را داشته باشید، این کمپانی چنین اجازه‌ای را به شما نخواهد داد.
پیش‌تر چنین مواردی را در گوشی‌های اپل دیده بودیم که اپ‌های ایرانی از روی آن‌ها پاک شده بود اما تا به حال موردی انقدر جدی از سوی گوگل…! این کمپانی نهایتا برای چنین اپلیکیشن‌هایی یک اخطار صادر می‌کرد و معمولا هم از سوی کاربران نادیده گرفته می‌شد، اما حالا رسما اجازه نصب تلگرام طلایی را نمی‌دهد!
با این اقدامات سختگیرانه و عجیب، ظاهرا دیگر باید قید تلگرام طلایی و هاتگرام را بزنیم و دوباره شاهد کوچ کردن یوزرهای ایرانی به یک اپلیکیشن پیام‌رسان دیگر باشیم. شاید دوباره نسخه اصلی تلگرام روی کار بیاید و یا شاید هم یک اپ دیگر! اما چیزی که واضح است، با توجه به اقدامات اخیر دو غول دنیای اسمارت فون‌ها، شوق و علاقه برنامه نویسان ایرانی از بین رفته و دیگر کمتر کسی تمایل دارد که برای این دو سیستم عامل اپلیکیشن بنویسد! نظر شما در این رابطه چیست؟!

 

دیدگاه ها

  • Avatar
    سینا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ :: ۱۱:۳۷ ب.ظ
    2 0

    برنامه نویسای ایرانی باید از کپی کاری دست بکشن من که تا حالا چیزی جز کپی ازشون ندیدم روی چینیا رو سفید کردن..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *