هک شدن کافه بازار و ماجرای لو رفتن اطلاعات 40 میلیون کاربر ایرانی این سرویس!

Cafebazar

صبح امروز یک کاربر با توییت کردن پستی در توییتر، خبر از هک شدن کافه بازار داد و گفت که اطلاعات 40 میلیون کاربر این فروشگاه نرم افزاری لو رفته است!

هک موضوع بسیار مهمی بوده و شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری نیز از آن در امان نیستند. حتی برخی از کمپانی‌ها برای نفوذ به شرکت‌شان جایزه هم در نظر می‌گیرند تا تمامی نواقص امنیتی را پیدا و سپس نسبت به رفع آن اقدام کنند. این موارد در دنیا نیز بارها دیده شده و چیز جدیدی هم نیست. با این حال امروز خبرهایی منتشر شده که نشان می‌دهد یکی از بزرگترین سرویس‌های ایرانی که در واقع یک فروشگاه نرم افزاری برای کاربران اندرویدی بوده، هک شده است.

کافه بازار با بیش از 40 میلیون نصب فعال، از جمله پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های ایرانی نیز هست و همین آمار و ارقام نشان می‌دهد که این سرویس لقمه چرب و نرمی برای هکرها به شمار می‌رود.

امروز تصاویری از منبع کد و دیتابیس کافه بازار در توییتر منتشر شد که اگر صحت داشته باشد، رسما با بزرگ‌ترین دزدی اطلاعات در داخل کشور مواجه هستیم! با این حال مدیران ارشد کافه بازار تاکنون این سرقت بزرگ اطلاعاتی را تایید نکرده‌اند؛ اما خب متاسفانه این موضوع رد هم نشده است!

هک شدن کافه بازار

طبق بیانیه‌ رسمی منتشر شده از کافه بازار در فضای مجازی، امنیت اطلاعات برای این سرویس حرف اول را زده و آن‌ها همیشه رفع نواقص امنیتی را در دستور کارشان قرار می‌دهند. کافه بازار معتقد است که بازتاب نظرات در شبکه اجتماعی هر شخصی به خودش مربوط بوده و دلیلی بر صحیح بودن آن نیست. با این حال همه چیز تحت بررسی قرار گرفته و به‌زودی اخبار تکمیلی آن توسط روابط عمومی کافه بازار و یا حساب توییتری رسمی این شرکت منتشر می‌شود.

آیا شما نیز از کافه بازار استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را در رابطه با هک شدن کافه بازار و لو رفتن اطلاعات کاربران آن، با ما و ‌سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *