حالت تاریک اپلیکیشن گوگل رسما در دسترس قرار گرفت

google dark mode

گوگل به‌‌تازگی اپلیکیشن اختصاصی جستجوی خودش را به‌روز کرده است. در آخرین آپدیت، حالت تاریک به اپلیکیشن گوگل اضافه شده تا بتوانید بدون مشکل در محیط‌های کم‌نور با آن کار کنید و تا حدی نیز در مصرف باتری گوشی (متناسب با نمایشگر گوشی) صرفه‌جویی نمایید.

بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده، شما می‌توانید دارک مود را برای نسخه اندروید و iOS اپلیکیشن جستجوی گوگل فعال نمایید. البته بعد از آپدیت نیازی به تغییر حالت صفحه نیست و اپلیکیشن به‌صورت خودکار خودش را با حالتی که برای سیستم‌عامل گوشی در نظر گرفته‌اید، تطبیق خواهد داد. البته در سیستم‌عامل‌های قدیمی که از دارک مود پشتیبانی نمی‌کنند؛ کاربران می‌بایست با مراجعه به بخش تنظیمات اپلیکیشن، این ویژگی را به‌صورت دستی فعال نمایند.

گوگل در توییتر با انتشار توییت زیر خبر انتشار آن را رسما اعلام کرد:

پشتیبانی از دارک مود از امروز به‌صورت اولیه برای اپلیکیشن گوگل در سیستم‌عامل‌های اندروید ۱۰، iOS 12 و iOS 13 اپل در دسترس قرار گرفته و تا پایان هفته کامل می‌شود. اپلیکیشن در اندروید ۱۰ و iOS 13 خودش را به‌صورت اتوماتیک با سیستم عامل تطبیق می‌دهد؛ یعنی اگر تم حالت تاریک را فعال کرده باشید، اپلیکیشن نیز در حالت تاریک اجرا می‌شود.

در صورتی که حالت تاریک اپلیکیشن گوگل برای شما در دسترس قرار بگیرد، می‌توانید از طریق یک نوتیفیکیشن در پایین صفحه از این موضوع مطلع شوید. در این پنجره جدید باز شده، اپلیکیشن از شما درخواست می‌‌کند تا آن را فعال کنید.

حالت تاریک این روزها طرفداران زیادی دارد و گوگل نیز در ماه‌‌های گذشته اکثر سرویس‌های خودش را به آن مجهز کرده است؛ اما هنوز هم برخی از اپلیکیشن‌ها همچون گوگل مپ فاقد حالت تاریک هستند. علاوه بر تمام مزایای گفته شده، طبق بررسی‌های صورت گرفته استفاده از حالت تاریک جذابیت بیشتری برای کاربران دارد و اکثر آن‌ها ترجیح می‌‌دهند که مثلا رنگ قالب اینستاگرام مشکی باشد!

نظر شما در این باره چیست؟ شما از حالت تاریک در گوشی خودتان استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *