کارکنان فیسبوک می‌توانند برای همیشه دورکاری کنند

Facebook : Illustration

شیوع ویروس کرونا اکثر مردم را خانه نشین کرده است. در این شرایط، بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه‌های مختلف، به کارمندان خودشان اجازه دورکاری دادند تا بتوانند از منزل کارها را پیش ببرند. حالا شرایطی فراهم شده تا کارکنان فیسبوک بتوانند برای همیشه و به صورت دائم دورکار باشند.

فیسبوک چندی پیش خبر داد که کارکنان می‌‌توانند تا پایان سال ۲۰۲۰ دورکاری کنند. یعنی حتی اگر شعبه آن‌ها فعالیت خودش را دوباره از سر گرفت، کارکنان این حق را دارند که تا پایان سال به دورکاری ادامه دهند. حالا مارک زاکربرگ به‌عنوان مالک فیسبوک در یک مصاحبه، برنامه دورکاری کارکنان را تشریح کرد که در آن امکان دورکاری به‌صورت دائمی برای همه فراهم شده است.

جالب است بدانید که امکان دورکاری به یکی از حالت‌های استخدامی فیسبوک نیز درآمده تا کارمندان جدید بتوانند به‌صورت دورکاری به استخدام فیسبوک درآیند. البته تنها در شرایطی که حضور فرد در شرکت الزامی نباشد. این شرایط شامل مشاغلی همچون مهندسان پشتیبانی از سرورها، نیروهای فروش و بخش بازاریابی می‌شوند. زاکربرگ در این باره می‌گوید:

به نظر من فیسبوک در آینده به شرکتی پیشگام در زمینه دورکاری تبدیل خواهد شد. البته ما مدیریت این ماجرا را به نحوی ادامه می‌دهیم که موجب پایین آمدن راندمان کاری نشود و کارکنان همچنان مسئولیت پذیر باشند.

در چشم انداز زاکربرگ آمده که در طی 5 الی 10 سال آینده بیش از 50 درصد کارکنان فیسبوک به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد. البته این یک هدف کلی برای شرکت نیست اما با توجه به درخواست‌های کارکنان برای دورکاری و همچنین استخدام نیروهای جدید دورکار، چنین چیزی به‌دور از انتظار نخواهد بود.

در ابتدا فیسبوک برنامه خودش را متناسب به شرایط ویروس کرونا تنظیم کرده بود اما حالا فعالیت دورکاری به بخشی از برنامه شرکت تبدیل شده است. فیسبوک با این برنامه خود می‌تواند نیروهای مستعد را از سایر نقاط دنیا جذب کند و کیفیت خدماتش را بالا ببرد.

نظر شما در رابطه با دورکاری کارکنان فیسبوک چیست؟ شما در شرایط کرونا فعالیت کاری خودتان را چگونه دنبال می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *