قابلیت یادآور خواب به اپلیکیشن یوتیوب اضافه شد

youtube

یوتیوب یکی از بهترین سرویس‌های اشتراک گذاری ویدئو در دنیاست و روزانه کاربران بسیاری زیادی از آن استفاده می‌کنند. حالا به دلیل شیوع ویروس کرونا و قرنطینه شدن مردم در خانه، علاقه افراد به تماشای ویدئو بیشتر شده تا جایی که ممکن است حتی ساعت خواب‌شان را هم فراموش کنند. قابلیت یادآور خواب در یوتیوب به کاربران هشدار می‌دهد که قید تماشای ویدئو را بزنند و به خواب بروند!

یوتیوب در روزهای گذشته به کاربران گفته بود که ویژگی یادآور خواب را به اپلیکیشن خودش اضافه می‌کند. البته این برای نخستین باری نیست که این سرویس، چنین قابلیتی را در دسترس عموم قرار می‌دهد. پیش‌تر نیز یوتیوب با ویژگی یادآور استراحت کردن به کاربرانی که برای ساعات زیادی مشغول تماشای ویدئو بودند، هشدار می‌داد تا به چشمان‌شان استراحت دهند.

این دو ویژگی تنها بخشی از قابلیت‌های زیاد یوتیوب برای حفظ سلامت کاربران است. این مجموعه قابلیت‌ها به به‌عنوان زیرمجموعه‌ سرویس بزرگ سلامت دیجیتال گوگل تقریبا در سال ۲۰۱۸ در دسترس قرار گرفتند. به‌طور کلی هدف گوگل از تشکیل این سرویس، افزایش سلامت کاربران است تا آن‌ها به روش صحیح‌تری از امکانات نرم‌افزاری گوگل استفاده نمایند.

طبق اعلام رسمی گوگل، سرویس یوتیوب در 2 سال گذشته بیش از 3 میلیارد بار نوتیفیکیشن یادآور استراحت کردن را برای کاربران خودش ارسال کرده است. در رابطه با قابلیت یادآور خواب در یوتیوب این سرویس به شما احازه می‌دهد تا از طریق منوی تنظیمات، ساعت خوابیدن خودتان را مشخص نمایید. یوتیوب در این باره می‌گوید:

شما می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات اپلیکیشن، زمان آغاز و پایان ویدئو را مشخص کنید. همچنین شما می‌توانید از یوتیوب بخواهید تا در صورت رسیدن به پایان زمان تماشا، ویدئو در حال پخش به سرعت متوقف شود یا این که یوتیوب منتظر بماند تا ویدئو به پایان برسد. این یادآور همچون یک آلارم ساعت عمل می‌کند؛ بنابراین شما می‌توانید آن را نادیده بگیرید و یا با انتخاب گزینه Snooze برای نمایش دوباره آن در چند دقیقه بعد اجازه لازم را صادر کنید.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما نیز از جمله معتادان به تماشای ویدئوهای یوتیوب هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *