واتساپ در حال تست قابلیت ذخیره مخاطبان با QR Code است

whatsapp

فیسبوک به عنوان مالک واتساپ در حال اضافه کردن ویژگی‌های جدید به این پیام‌رسان محبوب است. در آخرین اقدام شاهد اضافه شدن ویژگی ذخیره مخاطب با QR Code در واتساپ هستیم که البته فعلا به‌صورت آزمایشی در دسترس قرار گرفته است.

با توجه به استانداردهای امروزی، اضافه کردن مخاطب جدید به صورت دستی و وارد کردن شماره تلفن آن در گوشی، امری قدیمی و از مد افتاده است. اکنون بسیاری از کاربران مخاطبان را از طریق راه‌های دیگر وارد گوشی خودشان می‌کنند. واتساپ نیز در همین راستا قصد دارد تا روش‌های متفاوتی را برای این کار در نظر بگیرد که در نهایت موجب راحتی در استفاده مخاطب خواهد شد.

بر طبق گزارش منتشر شده توسط WABetInfo، واتساپ در حال تست قابلیتی است که توسط آن می‌توانید شماره خودتان را از طریق ساخت یک QR Code با دیگران به اشتراک بگذارید. این موضوع زمانی ارزش بیشتری می‌گیرد که شما بخواهید از طریق واتساپ با مخاطب خودتان تماس برقرار کنید.

در نسخه جدید واتساپ و در بخش تنظیمات یک QR Code کوچک قرار گرفته که حاوی شماره و آی‌دی شماست. البته برای جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی، شما هر لحظه می‌توانید یک کد جدید و اختصاصی برای خودتان ایجاد کنید و با این کار کد قبلی را باطل نمایید. به همین راحتی دیگر کسی نمی‌تواند از این طریق برای شما مزاحمت ایجاد کند.

البته باید بدانید که این به معنی برقراری ارتباط به صورت ناشناس نیست چرا که در این کدها شماره تماس شما قرار می‌گیرد. واتساپ ظاهرا علاقه‌ زیادی به استفاده از QR Code نشان می‌دهد. شما در حال حاضر می‌توانید با اسکن کردن یکی از همین کدها از نسخه تحت وب واتساپ استفاده کنید.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا ذخیره مخاطب با QR Code در واتساپ راه خوبی برای برقراری ارتباط با دیگران است یا همچنان استفاده از تلگرام را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ذخیره مخاطب با QR Code در واتساپ

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *