افزایش آمار استفاده از اپلیکیشن‌های تست سلامت روان در پی شیوع ویروس کرونا

corona-app

ویروس کرونا از چین استارت زد و خیلی زود دنیا را فراگرفت! بعد از شیوع این ویروس خطرناک، اکثر دولت‌ها از مردم خواستند که خودشان را قرنطینه کرده و در خانه بمانند. حالا خبر رسیده که شیوع این ویروس آمار استفاده از اپلیکیشن‌های تست سلامت روان را افزایش داده است.

بسیاری از دانشمندان بر این باورند که ماندن در خانه برای چندین ماه و دوری از هیاهوی همیشگی، بر سلامت روان افراد تاثیر می‌گذارد. طبق نتایج یک تحقیق جدید، قرنطینه خانگی آثار منفی زیان‌باری بر روی ساکنان ایالات متحده آمریکا گذاشته است. به طرز غیرقابل باوری این آثار منفی موجب افزایش دانلود اپلیکیشن‌های تست سلامت روان شده که در نوع خودش جالب است. در واقع دوری از اجتماع مردم را از رفت و آمد به بیمارستان‌ها و مراجعه به پزشکان بازداشته و آن‌ها ترجیح می‌دهند که از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی، سلامت روان خودشان را بسنجند.

طبق نظرسنجی انجام گرفته توسط CNBC نیمی از مردم آمریکا معتقدند که دنیاگیری ویروس کرونا بر روی سلامت روان آن‌ها تاثیر منفی گذاشته است. موسسه معتبر سنسورتاور می‌گوید که در آوریل امسال آمار دانلود ۲۰ اپلیکیشن برتر حوزه سلامت در ایالات متحده آمریکا، به طرز قابل توجهی رشد داشته است. طبق اطلاعات منتشر شده آمار دانلود این اپلیکیشن‌ها در ماه ژانویه چیزی در حدود ۱.۳ میلیون بار بوده که در آوریل به ۴ میلیون بار افزایش یافته است.

سنسورتاور می‌گوید که معمولا در ماه ژانویه آمار دانلود اپلیکیشن‌های سلامت افزایش می‌یابد که می‌توان آن را به دغدغه‌های مردم برای سال جدید نسبت داد؛ اما بعد از این ماه شاهد کاهش آمار هستیم که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا همه چیز متفاوت شده است.

این آمار تنها مختص به مردم آمریکا نیست و به عنوان مثال ساکنان بریتانیا از زمان وضع قوانین قرنطینه خانگی، بیش از یک میلیون بار اقدام به دانلود اپلیکیشن‌های تست سلامت روان کرده‌اند. نظر شما در این باره چیست؟ آیا تاکنون از این اپلیکیشن‌ها استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Techspot

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *