از این پس مکان‌های قابل دسترس با ویلچر در گوگل مپ نشان داده می‌شوند

google-maps-accessibility

گوگل در راستای افزایش بهره‌وری سرویس نقشه خودش، مکان‌های قابل عبور با صندلی‌های چرخ‌دار را روی نقشه مشخص کند. یعنی از این پس مکان‌های قابل دسترس با ویلچر در گوگل مپ نشان داده می‌شوند.

قابلیت جدید گوگل با نام Accessible Places شناخته می‌شود و به شما کمک می‌کند تا بتوانید محل‌های عبور و مرور با ویلچر را ببینید. این قابلیت برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون‌های اپل از امروز در دسترس قرار گرفته است. گوگل در بیانیه مربوط به این قابلیت می‌گوید:

اگر قابلیت Accessible Places را روشن کنید در مکان‌های قابل عبور با صندلی چرخ‌دار یک آیکون ویلچرمانند به نمایش در می‌آید. علاوه بر این، اگر محل نشستن، سرویس بهداشتی و یا پارکینگ ویژه‌ ویلچرها وجود داشته باشد نیز در نقشه گوگل نشان داده خواهد شد. در نهایت اگر عدم بهره‌مندی از محل عبور صندلی چرخ‌دار در یک مکان خاص به تایید گوگل درآید، این مورد نیز در نقشه مشخص می‌شود.

طبق آمار منتشر شده در حدود 130 میلیون فرد در دنیا از ویلچر استفاده کرده که ۳۰ میلیون آن‌ها در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند. طبق اعلام رسمی گوگل، داده‌های مربوط به مکان‌های مجهز به بخشی برای عبور ویلچر توسط سرویس Local Guides جمع‌آوری شده است. کاربران توسط این سرویس می‌توانند جزئیات مربوط به محل زندگی خودشان را به‌صورت دقیق در گوگل مپ ثبت کنند.

گوگل در سال 2017 در یک بیانیه عمومی از تمام کاربران خواست که با استفاده از سرویس Local Guides به دقیق‌تر شدن نقشه گوگل کمک نمایند. طبق آمار منتشر شده بعد از این بیانیه اطلاعات مربوط به مکان‌های قابل عبور با صندلی چرخ‌دار دو برابر شده است. در حال حاضر تقریبا ۱۵ میلیون مکان با این ویژگی در گوگل مپس ثبت شده‌اند.

شما برای دسترسی به این اطلاعات باید اپلیکیشن گوگل مپس را آپدیت کنید. نظر شما در رابطه با نمایش مکان‌های قابل دسترس با ویلچر در گوگل مپ چیست؟ آیا اقدامات اخیر گوگل برای افزایش بهره‌وری گوگل مپس را می‌پسندید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *