فیلترهای واقعیت افزوده اینستاگرام متحول می‌شوند

Spark_AR_Cover

اینستاگرام بخش استوری‌‌های خودش را به نوعی از اسنپ چت کپی کرد اما خیلی زود این قسمت به محبوب‌ترین ویژگی این شبکه اجتماعی تبدیل شد. مسلما فیلترهای واقعیت افزوده اینستاگرام یکی از پرکاربردترین قابلیت‌های استوری است. حالا با اعمال برخی تغییرات در پلتفرم Spark AR فیسبوک، فیلترهای AR در اینستاگرام پویاتر از گذشته می‌شوند.

طبق اعلام رسمی، از این پس تولیدکنندگان محتوا می‌توانند اقدام به ساخت جلوه‌های متفاوتی کنند که توسط Spark AR به موسیقی در حال پخش واکنش نشان دهد. Spark AR در واقع ابزار اصلی فیسبوک برای خلق محتوای واقعیت افزوده است که حالا در اختیار اینستاگرام هم قرار دارد.

جالب است بدانید که تولیدکنندگان می‌توانند از این طریق به کتابخانه موسیقی اینستاگرام نیز دسترسی داشته باشند. این شبکه اجتماعی طی یک قرارداد، اجازه استفاده از موسیقی‌های محبوب را در کتابخانه خودش کسب کرده است. به همین مناسبت الی گولدینگ یکی از ترانه‌سراهای معروف انگلیسی، در پیج اینستاگرام خودش از جلوه‌های پویای جدید با یکی از موسیقی‌هایش استفاده کرد.

ویژگی جدید اینستاگرام با نام جلوه‌های بصری کتاب‌خانه‌ محتوای چندرسانه‌ای شناخته می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد جلوه‌های مد نظر خودشان را بر روی ویدئوها و تصاویر موجود در گالری گوشی‌شان اعمال کنند. تا به امروز معمولا کاربران می‌توانستند این نوع جلوه‌ها را به‌صورت زنده با ضبط ویدئو بر روی آن اعمال نمایند که حالا این محدودیت نیز برداشته شده است. البته پیش‌تر ویژگی مورد اشاره در اختیار تولیدکنندگان شخص ثالث قرار نداشت.

مدیر محصول اسپارک AR، مت رابرتس، معتقد است که اینستاگرام می‌خواهد به تولیدکنندگان اجازه دهد تا از خلاقیت خودشان استفاده کنند و جلوه‌های متفاوتی را تولید نمایند. به همین راحتی تولید کنندگان محتوا می‌توانند طرفداران خاص خودشان را داشته باشند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا از فیلترهای واقعیت افزوده اینستاگرام استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *