معرفی بازی Orbia: tap and relax برای اندروید و آیفون

orbia-game-kavosha

دنیای بازی‌ها به سمتی رفته که طرفداران بازی‌های کم‌حجم اما جذاب و سرگرم‌کننده روز به روز در حال افزایش است. از همین رو توجه توسعه دهندگان جلب شده و تعداد بازی‌های این سبک به شدت افزایش یافته است. به همین دلیل است که بازی‌های با خلاقیت و ایده‌های خوب، جایگاه خود را به سرعت پیدا می‌کنند. امروز در کاوشا قصد داریم تا به معرفی بازی Orbia در سبک آرکید بپردازیم. با ما همراه باشید.

این بازی که با نام کامل Orbia: tap and relax شناخته می‌شود، توانسته با جذب بیش از یک میلیون کاربر و کسب امتیاز ۴.۶، در بخش بهترین‌های گوگل در سال ۲۰۱۸ قرار گیرد. شما در این بازی باید با لمس به موقع صفحه Orbia را از میان دشمنان عبور دهید و به مراحل بالاتر بروید. شخصیت بازی در داخل دایره‌هایی قرار گرفته که دشمنان به دور آن هستند و در هر مرحله نحوه‌ چینش و رفتار و حرکت دشمنان تفاوت دارد. برای عبور Orbia از یک دایره به دایره‌ بعدی، کافی است تنها یک بار به صفحه ضربه بزنید؛ نکته مهم این است که در انتخاب زدن ضربه محدودیتی وجود ندارد و هر جای صفحه را لمس کنید، عمل می‌کند. این ویژگی باعث راحتی کاربر می‌شود و امکان بازی با یک دست را فراهم می‌کند. صفحه‌ اصلی بازی Orbia بسیار ساده و قابل استفاده برای تمام سنین و گروه‌ها طراحی شده است؛ در این صفحه چهار گزینه قرار گرفته که وسطی برای شروع بازی و سه گزینه‌ زیر مربوط به تنظیمات، زبان بازی و هماهنگ کردن بازی با گوگل پلی است. در قسمت تنظیمات امکان قطع کردن آهنگ و موسیقی زیر بازی و همچنین بازگرداندن اکانت‌هایی که قبلا خریداری کرده‌اید، وجود دارد. با کلیک بر روی گزینه‌ وسط صفحه وارد دنیایی بی‌نهایت از مراحل می‌شوید.

این بازی برای مدت‌ها شما را سرگرم می‌کند چرا که دارای ۲۴۰۰ مرحله است که هر چه بیش‌تر پیش‌روی کنید، سختی و مدت زمان آن افزایش می‌یابد. Orbia در ۴ جهان مختلف با دشمنان و مراحل متفاوت طراحی شده است. جهان اول با نام Mountains یا کوه‌ها دارای ۸۰۰ مرحله بوده که در این جهان دشمنان کوچک و بزرگی قرار دارند و به دور دایره در حال چرخش هستند؛ با پیش روی به مراحل بالاتر تعداد دشمنان زیادتر و نحوه چرخش و سرعت چرخش آن‌ها به دور دایره تغییر می‌کند. در این جهان هنگامی که به دایره‌ بعدی می‌روید، دشمنی دور دایره‌ فعلی شما وجود ندارد و از بین می‌رود.

در جهان دوم با نام Pyramids یا هرم‌ها ۶۰۰ مرحله وجود دارد. در این جهان روند حرکت دشمنان متفاوت است و به دور دایره نیستند، بلکه میان دو دایره به صورت خطی در حال حرکت هستند. در این جهان نیز با بالاتر رفتن مراحل تعداد دشمنان بیشتر و بازی بسیار سخت‌تر می‌شود. زمین‌های بی‌آب و علف یا Wasteland نام جهان سوم در این بازی است. در این جهان کار از همان ابتدا سخت می‌شود؛ در این مرحله مانند جهان اول دشمنان به دور دایره در حال چرخش هستند، اما در جهان اول حول محور دایره و مانند همان شکل دایره در چرخش بودند، در صورتی که در این جهان در اشکالی غیر از دایره مانند: لوزی، مربع، مستطیل و … در حرکت هستند که همین تفاوت کوچک با توجه به اینکه دو ردیف از مهاجمان به دور هر دایره وجود دارد، سختی کار را چندین برابر کرده است. جهان سوم دارای ۴۰۰ مرحله‌ طاقت فرسا بوده که هر کدام روند خاص خودشان را دارند.

Islands یا جریزه نام جهان آخر بازی بوده و ۶۰۰ مرحله‌ برای آن طراحی شده است. سبک بازی در این جهان کمی متفاوت از دیگر جهان‌ها خواهد بود. در جریزه وقتی به دایره‌ بعدی می‌روید، مهاجمان دور آن دایره از بین نمی‌روند و به روند چرخش خود ادامه می‌دهند. در این قسمت از بازی با توجه به اینکه به دور هر دو دایره مبدا و مقصد، دشمنان در حال چرخش با حالت‌های متفاوت هستند، باید صبر کنید و منتظر کوچکترین راه برای عبور از میان دو حلقه باشید؛ به هیچ عنوان عجله نکنید!

معرفی و دانلود بازی Orbia برای اندروید و آیفون

هر جهان شخصیت‌های مختص به خود را دارد که از قسمت Skins در پایین سمت راست صفحه می‌توانید آن‌ها را اتتخاب کنید. هر شخصیت ویژگی‌های منحصر به فردی داشته که در گذراندن مراحل به شما کمک می‌کنند. در ادامه با ویژگی‌های شخصیت‌ها آشنا می‌شویم. با سخت‌تر شدن مراحل امکان رد کردن کاهش می‌یابد و ممکن است کاربر از بازی زده شود؛ اما توسعه دهنده با قرار دادن آیتم‌هایی به کمک شما آمده تا از بازی نهایت لذت را ببرید. در ادامه‌ با آن‌ها اشنا می‌شویم.

1. کریستال: کریستال‌ها که لوزی شکل هستند، در این بازی حکم پول را دارند و با آن می‌توانید آیتم‌ها و شخصیت‌های جدید خریداری کنید.

۲- کفش: هنگامی که این آیتم را خریداری و فعال کنید، سرعت شخصیت به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد که برای عبور در شرایط سخت مناسب است. این آیتم را هنگام بازی از قسمت بالا سمت راست می‌توانید با ۱۵۰ کریستال خریداری کنید و توجه داشته باشید که مدت استفاده از آن محدود است. البته گاهی اوقات در نقاط حساس بازی به صورت رایگان فعال می‌شود.

۳- ساعت شنی: آیتم بعدی برای آهسته کردن زمان و حرکت دشمنان استفاده می‌شود که با نماد ساعت شنی در بازی در قسمت بالای کفش قرار گرفته است. ساعت شنی را نیز با ۱۵۰ کریستال و در حین بازی می‌توانید خریداری کرده و استفاده کنید.

۴- سپر یا شیلد: گزینه‌ دیگری که می‌توانید از آن نهایت بهره را ببرید، سپر نام دارد. با استفاده از این آیتم اگر به دشمنان برخورد کنید، یک سپر از بین می‌رود و شما شانسی دیگر برای امتحان و گذراندن آن قسمت دارید. برای استفاده از سپر دو روش وجود دارد، اول اینکه قبل از شروع بازی و با دیدن تبلیغات از سپر استفاده کنید و یا در هنگام بازی از قسمت بالا سمت چپ با ۲۰۰ کریستال بدون محدودیت آن را خریداری کنید و پیش بروید؛ البته در خود بازی هم به صورت رایگان وجود دارد.

۵- میان هر مرحله تعدادی دایره وجود دارد و هنگامی که در هر یک از آن‌ها ببازید باید از اول مرحله آغاز کنید، اما اگر این چالش را نمی‌پسندید، می‌توانید قبل از شروع بازی بر روی گزینه‌ قرار گرفته در سمت چپ، پایین صفحه کلیک کرده تا بازی از همان قسمت که باختید، شروع شود. میزان کریستال آن هم بستگی به جایگاهی دارد که می‌بازید. نکته‌ دیگر اینکه هر ده بار که از این قابلیت استفاده کنید، یک بار رایگان می‌توانید دوباره آن را به‌کار بگیرید. از نقاط قوت بازی باید به موسیقی آن اشاره کنیم که بسیار مناسب با فضا و سبک بازی بوده و لذت کاربر را دو چندان کرده است.

معرفی و دانلود بازی Orbia برای اندروید و آیفون

شما می‌توانید بازی Orbia را برای گوشی‌های اندرویدی و‌ آیفون‌های اپل به ترتیب با حجم 40 و 95 مگابایت دانلود کنید. نظر شما در رابطه با این بازی چیست؟ آیا تاکنون تجربه انجام آن را داشته‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

  • دانلود بازی Orbia برای اندروید
    دریافت
  • دانلود بازی Orbia برای iOS
    دریافت
  • ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *