توضیحات گوگل در رابطه با دلیل حذف اپلیکیشن Remove China Apps

google-play

حذف شدن اپلیکیشن Remove China Apps از گوگل پلی در روزهای گذشته حرف و حدیث‌های فراوانی را به‌دنبال داشته است. با این حال گوگل این کار را انجام داده و تصمیم گرفته تا نسبت به اتفاقات پیش آمده واکنش نشان دهد.

اپلیکیشن Remove China Apps به کاربران در پیدا کردن اپلیکیشن‌های ساخته شده توسط توسعه‌دهندگان چینی کمک کرده و در نهایت آن‌ها را حذف می‌کند! وجود، چنین برنامه‌ای که با طیف وسیعی از اپلیکیشن‌ها مشکل دارد توجه گوگل را به خود جلب کرد که در نهایت همه چیز منجر به حذف آن از گوگل پلی شد. تیم گوگل پلی در رابطه با اتفاقات پیش آمده و نظرات آنلاین کاربران این‌گونه پاسخ داد:

علاوه بر این اپلیکیشن، ما حتی برخی دیگر از اپ‌های نقض کننده قانون گوگل پلی را نیز حذف کردیم. به طور کلی هیچ اپلیکیشنی نمی‌تواند دیگران را به حذف کردن یک اپ دیگر تشویق کند و یا تغییراتی را در تنظیمات دستگاه بوجود آورد و به نوعی امنیت آن را زیر سوال ببرد. این قانون از قدیم وجود داشته و چیز جدیدی است؛ در واقع برای این موضوع تنظیم شده که توسعه دهندگان بتوانند در یک محیط سالم به رقابت با یکدیگر پرداخته و با تکیه بر خلاقیت خود کاربران را جذب کنند. اگر برنامه‌ها مستقیم بر روی هم تاثیر بگذارند، بیشترین ضرر را توسعه دهندگان خواهند دید. حذف اپلیکیشن‌ها در اکثر کشورها صورت می‌گیرد و از این پس نیز مشاهده چنین مواردی با همین اقدام روبه‌رو خواهد شد.

تیم گوگل پلی معتقد است که هدف قرار گرفتن اپلیکیشن‌ها توسط یکدیگر اتمسفر مخربی را ایجاد خواهد کرد. البته در این مورد یک ملت هدف قرار گرفته شده بود تا حدی که توجه بسیاری از رسانه‌های چینی را به خود جلب کرد.

نظر شما در رابطه با این اخبار چیست؟ آیا شما به عنوان یک توسعه دهنده با قوانین گوگل پلی موافق هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Androidcentral

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *