افزایش میزان دانلود توییتر در هفته گذشته به دلیل هرج و مرج در آمریکا!

twitter-app-icon

مرگ جرج فلوید و هرج و مرج در آمریکا موجب افزایش میزان دانلود توییتر شد. ظاهرا در این شرایط، مردم علاقه بیشتری به پیگیری اخبار از طریق شبکه‌های اجتماعی دارند و برای مشاهده اخبار و ویدئوهای روز از توییتر استفاده می‌کنند.

پیگیری اخبار تظاهرات مردم در تعدادی از شهرهای ایالات متحده آمریکا در حدی برای کاربران مهم بوده که موجب رکوردشکنی در تعداد دانلود توییتر شده است. این ادعا در ابتدا توسط دو موسسه سنسورتاور و اپ‌تاپیا مطرح شد که البته تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند. مثلا از لحاظ زمان رکوردشکنی توییتر میان این دو اختلاف نظر وجود دارد. البته هر دو معتقدند که در هفته گذشته تعداد دانلود توییتر به بیشترین میزان خودش در طول تاریخ رسیده است.

همان‌طور که می‌دانید، توییتر به گونه‌ای طراحی شده که در زمانی سریع اخبار روز را به اطلاع مخاطبان برساند و به همین دلیل در هفته گذشته شاهد رکوردشکنی این شبکه اجتماعی بوده‌ایم. بنابر اطلاعات موجود، گفته می‌شود که مرگ جرج فلوید موجب این رکورد شده است. در روزهای گذشته هزاران ویدئو از تظاهرات مردم در خیابان‌ها، خشونت پلیس و یا غارت فروشگاه‌ها به اشتراک گذاشته شده و کسانی که در این تظاهرات حضور ندارند، به صورت جدی اخبار را از طریق توییتر دنبال می‌کنند.

سنسورتاور می‌گوید که دوشنبه گذشته آمار دانلود توییتر در فروشگاه‌های آنلاین از یک میلیون بار نیز گذشته است. این آمار دانلود روزانه از دی ماه سال ۹۲ تاکنون بی سابقه بوده و نشان می‌دهد که اتفاقات روز دنیا تا چه اندازه می‌توانند بر روی شبکه‌های اجتماعی تاثیرگذار باشند.. در واقع این آمار از زمانی که موسسه سنسور تاور فعالیت رسمی خودش را آغاز کرد، بی‌سابقه بوده است.

طبق اطلاعات موجود، میزان دانلود توییتر در هفته گذشته در ایالات متحده آمریکا به بیشترین حد خودش در ۴ سال گذشته رسید. البته همزمانی این اتفاقات با شیوع ویروس کرونا نیز در افزایش میزان دانلود این شبکه اجتماعی بی‌تاثیر نبوده است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما نیز برای پیگیری اتفاقات رخ داده اخیر در آمریکا از توییتر استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Techcrunch

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *