امکان حذف تبلیغات سیاسی از اینستاگرام و فیسبوک در انتخابات آینده آمریکا

Facebook-Ads-

یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغ نمایندگان حاضر در انتخابات آمریکا استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. اما شاید همه کاربران نخواهند که این نوع محتواهای سیاسی را ببینید. به همین دلیل امکان حذف تبلیغات سیاسی از اینستاگرام و فیسبوک برای انتخابات آینده آمریکا فعال خواهد شد.

اکثر منتقدان بر این باورند که فیسبوک نقش بسیار مهمی در انتشار اخبار نادرست سیاسی دارد. به همین دلیل این غول شبکه‌های اجتماعی تصمیم گرفته تا همه چیز را به کاربر واگذار کند. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا در صورت نارضایتی، با یک گزینه ساده تبلیغات سیاسی منتشر شده را مخفی نمایند.

فیسبوک به دنبال راه اندازی یک مرکز اطلاعات انتخاباتی است تا به شرکت کنندگان در رابطه با موارد سیاسی آموزش‌های مفیدی را ارائه دهد. احتمالا قابلیت حذف تبلیغات سیاسی نیز در همین زمان معرفی خواهد شد. فیسبوک حتی این قابلیت را در اختیار شرکت کنندگان قرار داده تا با تنظیم یک یادآور، زمان رای دادن را به اطلاع آن‌ها برساند و در مسیریابی تا حوزه‌‌های اخذ رای آن‌ها را همراهی کند. ظاهرا این شرکت به دنبال تشویق کاربران به رای دادن است.

مارک زاکربرگ به عنوان مدیرعامل فیسبوک در یک مصاحبه گفت:

مردم از ما می‌خواهند که تبلیغات سیاسی را حذف کنیم. اما ما به دنبال تمرکز بیشتر بر روی شرکت کنندگان هستیم و معتقدیم که صندوق‌های رای خودشان باید تعیین کننده باشند. مسلما صدای مردم از طریق انتخابات شنیده خواهد شد.

البته در این بین برخی سیاست‌های فیسبوک مشکل‌ساز هستند. سیاست‌هایی که به سیاست‌مداران اجازه می‌دهد تا با تبلیغات پولی فیسبوک، به مردم دروغ بگویند؛ یا مثلا مطالب غلط منتشر‌شده‌ دونالد ترامپ را واقعی جلوه دهند. این موارد، مردم و حتی برخی از کارکنان فیسبوک را نیز به واکنش واداشت. جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا در این باره می‌گوید:

سیاست‌های فیسبوک برای انتشار اطلاعات نادرست سیاست‌مداران، در واقع تهدیدی بزرگ برای برگزاری انتخابات به‌صورت عادلانه به‌شمار می‌رود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا با حذف تبلیغات سیاسی از اینستاگرام و فیسبوک موافق هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *