ژاپن اپلیکیشن رهگیری کرونا را معرفی کرد

COVID19

روز گذشته دولت ژاپن رسما از اپلیکیشن رهگیری کرونا خودش پرده برداشت. بد نیست بدانید که این اپلیکیشن با همکاری کمپانی مایکروسافت ساخته شده است!

شیوع ویروس کرونا در دنیا بسیاری از کشورها را زمین‌گیر کرده؛ در حدی که اکنون همه به دنبال ساخت واکسن کرونا هستند. در این بین بسیاری از دولت‌ها نیز قصد دارند تا اپلیکیشن‌های اختصاصی خودشان را برای مبارزه با این ویروس بسازند. در همین راستا ژاپن با همکاری مایکروسافت، روز گذشته اپلیکیشن رهگیری کرونا با نام COVID-19 Contact App را برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون‌های اپل معرفی کرد.

جالب است بدانید که این اپلیکیشن برای کار کردن به پلتفرم ساخته شده و مشترک بین گوگل و اپل وابسته خواهد بود. توسط این سرویس کاربران از طریق بلوتوث هشداری را دریافت خواهند کرد که به آن‌ها می‌گوید احتمالا در نزدیکی کسی هستند که قبلا با یک فرد مبتلا به ویروس کرونا ملاقات داشته است!

دولت ژاپن بعد از ناامید شدن از یک گروه ژاپنی برای ساخت اپلیکیشن مقابله با ویروس کرونا، تعدادی از مهندسان مایکروسافت را استخدام کرد تا مشغول ساخت چنین اپلیکیشنی شوند. این اپلیکیشن که به اختصار COCOA نامیده می‌شود، همچون سایر اپلیکیشن‌های مبتنی بر پلتفرم مشترک گوگل و اپل، اطلاعات مربوط به مکان و شماره افراد را ذخیره نخواهد کرد. اما به برخی داده‌های رمزنگاری شده دسترسی داشته که نشان می‌دهد شخص در فاصله کمتر از یک متری یک فرد مبتلا به کرونا و یا ۱۵ دقیقه در کنار آن قرار داشته است.

با توجه به اینکه API گوگل و اپل به اطلاعات کاربران دسترسی محدودی می‌دهد، بسیاری از دولت‌ها به دنبال ساخت اپلیکیشن‌های بومی خودشان رفته‌اند. البته در این راه دولت آلمان بعد از چند تلاش ناموفق بالاخره راضی شد تا از پلتفرم مشترک گوگل و اپل کمک بگیرد و انگلیس نیز به‌تازگی از ساخت اپلیکیشن NHS منصرف شده است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا با ساخت چنین اپلیکیشنی در ایران موافق هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Mspoweruser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *