قرار دادن رمز بر روی برنامه‌های گوشی با اپلیکیشن AppLock

applock app kavosha 1

این روزها با روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی و اطلاعات شخصی که افراد در آن‌ها به اشتراک می‌گذارند، اهمیت قرار دادن رمز برای برنامه ها و فایل‌های موجود در گوشی دو چندان شده است. به همین دلیل اپلیکیشن‌های زیادی در زمینه قفل گذاشتن بر روی اپلیکیشن‌ها ساخته شده‌اند. امروز در کاوشا قصد داریم یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ساخته شده برای این منظور را معرفی کنیم. با ما و معرفی اپلیکیشن AppLock همراه باشید.

بعد از نصب این اپلیکیشن کم حجم، تنها کافی‌ست که یک رمز یا پترن (الگوی معروف گوشی‌های اندرویدی) را برای آن در نظر بگیرید و با وارد کردن ایمیل، حساب خودتان را تایید نمایید. در همان صفحه اصلی، شاهد تمام اپلیکیشن‌ها و برخی تنظیمات گوشی هوشمند خودتان هستید که به‌صورت یک لیست منظم پشت سر هم قرار گرفته‌اند. رابط کاربری اپلیکیشن بسیار ساده طراحی شده و برای قفل کردن برنامه‌های گوشی تنها کافی‌ست که آیکن قفل در سمت راست آن‌ها را لمس نمایید.

شما با استفاده از جستجو می‌توانید خیلی راحت‌تر اپلیکیشن مورد نظرتان را پیدا کرده و آن را قفل نمایید. بعد از قرار دادن رمز برای برنامه در زمانی که قصد ورود به آن را داشته باشید، می‌بایست رمز در نظر گرفته شده را وارد کنید؛ در غیر این صورت اپلیکیشن اجرا نخواهد شد. یعنی مثلا اگر واتساپ، تلگرام یا اینستاگرام را قفل کرده باشید، هیچ‌کس بدون دانستن رمز نمی‌تواند وارد آن‌ها شده و به چت‌های شما دسترسی داشته باشد.

AppLock علاوه‌بر اپلیکیشن‌ها می‌تواند تصاویر و فایل‌های شما را نیز از دید دیگران مخفی نگه‌دارد. برای این منظور می‌بایست از طریق بخش Vault اقدام کنید. در این اپلیکیشن یک مرورگر نیز دیده می‌شود تا بتوانید به‌صورت مخفیانه و بدون ذخیره شدن اطلاعات، وب‌گردی نمایید.

قرار دادن رمز برای برنامه ها در گوشی با اپلیکیشن AppLock

شما می‌توانید تنظیمات این اپلیکیشن را به‌دلخواه خودتان شخصی سازی کنید. مثلا امکان تغییر تم و یا ظاهر کلی برنامه وجود داشته و یا می‌توان زبان آن را تغییر داد. البته تا به این لحظه اپلیکیشن AppLock از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. یکی از قابلیت‌های جالب آن، حذف رد پترن است. به این صورت که هنگام کشیدن پترن برای باز کردن قفل اپلیکیشن‌ها رد آن به‌جا نمی‌ماند. به همین راحتی اگر کسی بخواهد هنگام باز کردن قفل صفحه گوشی شما را ببیند، بازهم نمی‌تواند پترن را حدس بزند.

علاوه بر پترن، شما می‌توانید از پسورد نیز برای قفل کردن اپلیکیشن‌ها استفاده کنید. یعنی به‌جای کشیدن یک الگو با وارد کردن پسورد، اپلیکیشن‌ مورد نظر اجرا خواهد شد. این اپلیکیشن ابزاری و بسیاری کاربردی را می‌توانید به‌صورت رایگان و با حجمی در حدود ۱۱ مگابایت از کافه بازار برای گوشی‌های اندرویدی دانلود کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *