اپلیکیشن نقشه آیفون بهترین مسیر برای دوچرخه سواری را به شما پیشنهاد می‌دهد

apple-maps

اپل در کنفراس بزرگ خودش از سیستم‌عامل جدید و قابلیت‌های آن برای دستگاه‌های اپلی پرده برداشت. یکی از ویژگی‌های اصلی سیستم عامل موبایلی جدید این کمپانی با نام iOS 14 ،به نقشه آن مربوط می‌شود. شما در اپلیکیشن نقشه آیفون می‌توانید از قابلیت مسیریابی دوچرخه استفاده کنید.

سیستم عامل جدید اپل، شامل تغییرات گسترده‌ای در بخش مسیریابی نقشه می‌شود. در رویداد WWDC اخیر، این کمپانی از ویژگی جدیدی برای مسیریابی خبر داد که به کاربران بهترین مسیر برای دچرخه سواری را پیشنهاد می‌دهد. در این حالت پیشرفته از مسیریابی، شما حتی می‌توانید پستی و بلندی‌های مشکل ساز برای دوچرخه سواری را در طول مسیر بر روی نقشه ببینید.

در نسخه قبلی اپلیکیشن نقشه آیفون، مسیریابی تنها مختص به خودروها و عابران پیاده می‌شد اما حالا مسیریابی برای دوچرخه سواران نیز به این نقشه محبوب اضافه شده است. بنابر اظهارات یکی از مدیران ارشد اپل، اضافه شدن ویژگی مسیریابی دوچرخه مدتی هست که مورد درخواست و انتظار کاربران است.

ویژگی مورد اشاره در ابتدا تنها در iOS 14 موجود بوده و در برخی شهرهای بزرگ دنیا همچون نیویورک، سانفرانسیسکو، شانگهای و پکن قابل استفاده خواهد بود. استیسی لیسیک به عنوان مدیر ارشد اپل در این باره می‌گوید:

ما تجربه خاص و متفاوتی برای دوچرخه‌سواران عزیز فراهم کرده‌ایم تا بتوانند در شهر دوچرخه سواری کنند. اگر شما این کار را به عنوان یک ورزش حرفه‌ای دنبال می‌کنید و یا قصد دارید به‌صورت تفریحی در شهر چرخی بزنید؛ در هر دو حالت پستی و بلندی‌های مسیر از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. در این حالت جدید، علاوه بر یافتن مسیرهای خلوت و مناسب برای دوچرخه سواری، به پستی و بلندی‌های مسیر نیز دقت شده تا یک دوچرخه سواری بدون دغدغه داشته باشید. در زمان مسیریابی، به پله‌های موجود در مسیر نیز اشاره می‌شود تا اگر کاربران دوست داشتند مسیر خودشان را تغییر داده و یا دوچرخه را با دست از پله‌ها عبور دهند.

نظر شما در رابطه با مسیریابی دوچرخه در نقشه اپل چیست؟‌ آیا شما از این سرویس در گوشی خودتان استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Techcrunch

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *