رابط کاربری گوگل فوتوز با قابلیت‌های بیشتر و طراحی جدید در راه است

google photos new icon

گوگل فوتوز اپلیکیشن گالری گوگل است که بسیاری از افراد استفاده از آن را نسبت به گالری اختصاصی گوشی ترجیح می‌دهند. طبق اخبار منتشر شده، ظاهرا رابط کاربری گوگل فوتوز با تغییرات گسترده‌ای همراه خواهد شد که شامل اضافه شدن قابلیت‌های متفاوت و طراحی جدید می‌شود.

گوگل آپدیت کردن گوگل فوتوز را آغاز کرده است. این اپلیکیشن ذخیره تصاویر حدودا ۵ سال پیش عرضه شد و تاثیر زیادی بر تعامل کاربران با محتواهای تصویری داشته است. یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این اپلیکیشن memories نام دارد که در واقع رخدادهای هفتگی کاربران را در سال‌های گذشته به نمایش می‌گذارد. یعنی به شما نشان می‌دهد که سال گذشته در زمان فعلی چه تصاویری را ثبت کرده‌اید.

نسخه جدید گوگل فوتوز با تغییرات زیادی در رابط کاربری همراه بوده که به‌طور کلی حال و هوای اپلیکیشن را عوض می‌کند. این تغییرات حتی در آیکن اپلیکیشن نیز دیده می‌شود و حالا شاهد همان فرفره رنگی هستیم که دارای لبه‌های گرد و طراحی کاملا تخت است. البته این نوع طراحی در سایر اپلیکیشن‌های گوگل نیز دیده می‌شود و حالا گوگل فوتوز هم به این زبان طراحی جدید اضافه شده است.

در صفحه اصلی اپلیکیشن، به جای ۴ تب سابق، شاهد ۳ تب با نام‌های Photos ،Search و Library هستیم. در تب فوتوز تصاویر با فاصله کمتری از هم قرار گرفته و اندازه بزرگ‌تری نسبت به قبل دارند. در این رابط کاربری ویدئوها نیز به صورت خودکار پخش می‌شوند. بخش Memories کمی بزرگ‌تر شده و تصاویر بیشتری را در گردونه خودش جای داده است. در واقع تصاویر ثبت شده سال‌های گذشته شما در فضایی شبیه به استوری اینستاگرام و اسنپ چت به نمایش در می‌آید.

بخش جستجوی گوگل فوتوز نیز شامل یک نوع نقشه تعاملی شده که به شما کمک می‌کند تا مجموعه تصاویر را راحت‌تر پیدا کنید. مثلا کاربران می‌توانند با بزرگ‌نمایی نقشه، تصاویر مربوط به یک مکان خاص را مشاهده کنند. در تب Library نیز می‌توانید آلبوم‌ها، سطل زباله، آرشیو و عکس‌های محبوب‌تان را ببینید.

آپدیت جدید گوگل فوتوز به‌زودی در گوگل پلی و اپ استور اپل در دسترس قرار خواهد گرفت. البته با آپدیت، تنها می‌توانید آیکن جدید اپلیکیشن را ببینید و تغییرات مربوط به رابط کاربری به‌مرور به اپلیکیشن اضافه خواهند شد. نظر شما در رابطه با این تغییرات چیست؟ آیا از گوگل فوتوز برای مشاهده محتواهای تصویری گوشی استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Gsmarena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *