برنامه توییتر برای شناسایی اکانت‌های جعلی از واقعی

Twitter

توییتر نیز همچون اکثر شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌های جالبی را برای شناسایی اکانت‌های جعلی دارد. مدیر فناوری این سرویس خاص، اعلام کرد که برای شناسایی ربات ‌ها در توییتر برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده که یکی از آن‌ها، بررسی میلیون‌ها حساب کاربری در هر هفته است.

حساب‌های جعلی و ربات‌ها یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آیند. در سال ۲۰۱۶ آمریکایی‌ها با چالش‌هایی در زمینه شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شدند. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، تقریبا دفتر اصلی اکثر شبکه‌های معروف با کاربران میلیونی، در آمریکا قرار دارد. در انتخابات گذشته آمریکا، حرف و حدیث‌های زیادی وجود داشت مبنی بر اینکه روسیه با ربات‌های شبکه‌های اجتماعی بر نظر مردم تاثیر گذاشته است. در همین راستا کمپانی‌های بزرگ تصمیم گرفتند تا از ابزارهای بهتری برای مقابله با اتفاقات مشابه بهره ببرند.

مدیر فناوری توییتر در کنفرانس Collision from Home به دسته‌بندی‌های متفاوت اکانت‌های جعلی اشاره کرد که هرکدام هدف متفاوتی را دنبال می‌کنند. جالب است بدانید که برخی از اکانت‌های جعلی، کاملا خودکار عمل کرده و در برخی دیگر شاهد دخالت یک نیروی انسانی هم هستیم! طبق نظر مدیر فناوری توییتر، هرگونه تلاش برای تغییر متن‌ها و پیام‌ها به عنوان فعالیت مخرب شناسایی می‌شود.

توییتر برای شناسایی ربات ‌ها چالش‌های زیادی را بر سر راه کاربران قرار می‌‌دهد تا انسان بودن خودشان را اثبات کنند. این تلاش‌ها در نهایت منجر به شناسایی و مسدود شدن میلیون‌ها حساب کاربری جعلی در هر ماه می‌شود. بعد از آن، کاربران نام و حتی توییت آن‌ها را نیز در تایم‌لاین مشاهده نخواهند کرد.

فناوری‌های جدید و پیشرفته توییتر چندین حساب کاربری را تحت نظر می‌گیرند تا الگوهای مخرب شناسایی شوند. بعد از مشخص شدن رفتار غیرعادی یک حساب کاربری، توییتر به بررسی جدی‌ و عمیق آن می‌پردازد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما نیز با حساب‌های کاربری جعلی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Cnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *