نسخه 85 گوگل کروم یک اپلیکیشن 64 بیتی خواهد بود

google-chrome

طبق اعلام رسمی گوگل نسخه جدید مرورگر کروم یک اپلیکیشن 64 بیتی خواهد بود که سرعت بیشتری نسبت به سایر نسخه‌‌های منتشر شده خواهد داشت.

با توجه به اینکه هم اکنون سه سالی می‌شود که iOS اپل یک سیستم عامل 64 بیتی است، شنیدن خبر 64 بیتی شدن یک اپلیکیشن اصلی از اندروید کمی عجیب به‌نظر می‌رسد. با این حال ظاهرا گوگل در این زمینه تا حد زیادی از اپل عقب است. به همین دلیل این کمپانی قصد دارد به مرور زمان اپلیکیشن‌های اختصاصی خودش را به نسخه‌های 64 بیتی تبدیل کرده و کارایی آن‌ها را افزایش دهد.

در اولین اقدام، شاهد 64 بیتی شدن اپلیکیشن گوگل کروم هستیم که تقریبا از مرداد و شهریورماه امسال نسخه پایدار آن برای تمام کاربران عرضه خواهد شد. البته هم اکنون نسخه توسعه دهندگان این مرورگر محبوب قابل دریافت بوده اما مسلما باگ‌های زیادی خواهد داشت و دریافت آن برای کاربران معمولی توصیه نمی‌شود.

64 بیتی شدن گوگل کروم به شما این امکان را می‌دهد تا از سرعت بیشتر این مرورگر بهره‌مند شوید. البته نباید انتظار معجزه داشته باشید اما به طور کلی شاهد افزایش سرعت آن خواهیم بود. اندروید پلیس نسخه 32 بیتی و 64 بیتی این اپلیکیشن محبوب را مورد بررسی قرار داده تا تفاوت‌های آن‌ها آشکار شود. در بنچمارک Octane 2.0 بیش از هزار امتیاز میان نسخه 64 بیتی و 32 بیتی این مرورگر اختلاف بود که نشان‌دهنده افزایش سرعت و کارایی نسخه جدید آن است.

گوگل در بیانیه‌ای به تمامی توسعه دهندگان اعلام کرد که تا تابستان سال 1400 شمسی تمام اپلیکیشن‌های موجود در گوگل پلی باید 64 بیتی شده باشند. در همین راستا این غول دنیای جستجو به دنبال به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های اختصاصی خودش است. نظر شما در رابطه با گوگل کروم چیست؟ آیا شما نیز از جمله طرفداران این مرورگر در دنیا هستید یا استفاده از مرورگرهای بهتر را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذاریذ.

منبع :
Gsmarena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *