حالت تاریک به اپلیکیشن‌های مدیریت اسناد گوگل اضافه شد

dark mode google docs

به تازگی اکثر سازندگان به دنبال اضافه کردن حالت تاریک به اپلیکیشن‌های خودشان هستند. در همین راستا گوگل بعد از افزودن این ویژگی محبوب به برخی از اپلیکیشن‌‌های خودش، حالا به سمت سرویس‌های ابری مدیریت اسناد رفته است. هم اکنون می‌توانید حالت تاریک را در گوگل داکس و شیتس و اسلایدز تجربه کنید.

این قابلیت جدید و تنظیمات آن در حال حاضر تنها برای کاربران اندرویدی عرضه شده است. در صورتی که از اندروید 10 استفاده نموده و حالت تاریک را در سیستم عامل فعال کرده باشید، می‌توانید از دارک مود در این اپلیکیشن‌ها نیز بهره ببرید. البته تمام کاربران می‌توانند به‌صورت دستی از طریق تنظیمات اپلیکیشن‌ها حالت تاریک را فعال یا غیرفعال نمایند.

در واقع اپلیکیشن‌های Google Docs ،Google Sheets و Google Slides همچون اکثر اپ‌های امروزی به حالت سیستم عامل واکنش نشان می‌دهند؛ ویژگی که iOS اپل نیز از آن بهره می‌برد. در صورتی که از نسخه‌های قدیمی اندروید استفاده می‌کنید، حالت تاریک به‌صورت دیفالت در تنظیمات اپلیکیشن فعال نخواهد شد و می‌بایست به‌صورت دستی آن را فعال نمایید. برای این منظور راه زیر را دنبال کنید:

  • وارد یکی از اپلیکیشن‌های داکس، شیتس یا اسلایدز گوگل شوید.
  • در گوشه بالا و سمت چپ، آیکن همبرگری را لمس کرده و وارد منو شوید.
  • حالا از بخش Settings گزینه Choose Theme را انتخاب نمایید.
  • در اینجا می‌توانید یکی از گزینه‌های Dark ،Light یا System Default را برگزینید.

 

نکته جالب اینجاست که اگر از حالت تاریک در این اپلیکیشن‌ها استفاده کنید، می‌توانید همزمان نمایی از حالت روشن آن را هم ببینید. برای اینکار از منوی بالا و سمت راست صفحه ابتدا وارد More شده و سپس گزینه View in Light Mode را انتخاب نمایید.

استفاده از اپلیکیشن‌ها در حالت تاریک به شما کمک می‌کند تا علاوه بر افزایش کارایی گوشی‌های هوشمند در محیط‌های تاریک، بتوانید در گوشی‌های مجهز به نمایشگر AMOLED در مصرف باتری نیز صرفه جویی کنید. نظر شما در این باره چیست؟ آیا تاکنون از حالت تاریک در گوگل داکس استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Makeuseof

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *