افزایش 89 درصدی درامد توسعه دهندگان کافه بازار نسبت به سال گذشته!

Cafe Bazaar

طبق گزارش رسمی منتشر شده، درامد توسعه دهندگان کافه بازار نسبت به سال گذشته تا 89 درصد افزایش یافته است.

کافه بازار بزرگ‌ترین مارکت اندرویدی ایران بوده و میلیون‌ها کاربر ایرانی روزانه از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های این مارکت شلوغ بهره‌ می‌برند. کافه بازار همچنین بستری را برای توسعه دهندگان وطنی فراهم کرده تا بتوانند بدون دردسرهای گوگل‌پلی، اپلیکیشن خودشان را به مخاطبان ارائه دهند.

هر سال، بازار گزارشی را برای فعالان و علاقه‌مندان به برنامه و بازی‌سازی منتشر می‌کند تا این افراد با دید بازتری نسبت به آینده شغلی خودشان نگاه کنند. طبق آخرین گزارش این مارکت که آمار سال 97 را هدف قرار داده، رشد صنعت بازی و اپلیکیشن‌سازی همچنان ادامه داشته و توانسته تا نسبت به سال 96 با 89 درصد پیشرفت، رکورد جالبی را از خود بجای بگذارد. این نشان می‌دهد که توسعه دهندگان می‌توانند به آینده این صنعت امیدوار بوده و شوق بیشتری برای تولید برنامه‌های کاربردی و یا بازی‌های جذاب داشته باشند و در نهایت به درآمد بیشتر برسند. خبر خوب برای بازی‌سازان، افزایش 54 درصدی درآمد در این حوزه بوده که در نوع خودش جالب است!

مورد دیگری که در این گزارش آمده، مربوط به تعداد نصب کافه‌بازار می‌شود. بازار که به‌طور کلی خودش هم یک اپلیکیشن است، توانسته تا در سال گذشته به رکورد 40 میلیون نصب فعال دست یابد. یعنی تقریبا به اندازه نیمی از جمعیت کشور گوشی وجود داشته که کافه بازار بر روی آن نصب است!

خبر خوب دیگر برای توسعه دهندگان این است که کاربران نیز علاقه بیشتری به پرداخت‌های درون برنامه‌ای نشان داده‌اند؛ چرا که در سال 97 بیش از 15 میلیون تراکنش موفق در کافه بازار به ثبت رسیده است. این میزان تراکنش نیز برای مجموعا 22 هزار توسعه دهنده موبایلی بوده که ساخته‌های خودشان را در بازار به اشتراک گذاشته‌اند.

نظر شما در رابطه با درامد توسعه دهندگان کافه بازار چیست؟! نظرات خودتان را ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
cafebazaar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *