معرفی بازی پانتومیم یا ادابازی برای اندروید : ترکیب سنت و مدرنیته!

adabazi-android-game

دورهمی‌ها در زمان‌های نه‌چندان دور، حال و هوای دیگری داشت و اکثر افراد گرد هم می‌آمدند و با انجام بازی‌های فیزیکی، اوقات خوشی را سپری می‌کردند. بعد از پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند، تا حد زیادی آن روزها خوش گذشته به دست فراموشی سپرده شد. ادابازی | پانتومیم نام یک بازی ایرانی در دسته سرگرمی است که آمده تا سنت و مدرنیته را باهم ترکیب کند و با استفاده از گوشی‌های هوشمند، بازی پانتومیم را به خانه‌های شما آورد. با کاوشا و معرفی این بازی جذاب همراه باشید.

ادابازی ایده ساده‌ای دارد. این بازی کلماتی را که قرار است در بازی پانتومیم اجرا کنید، به شما پیشنهاد می‌دهد. در واقع ادابازی یک واسطه میان گروه‌های بازی‌کننده است. علاوه بر حالت معمولی و سنتی پانتومیم، این بازی حالت‌های جدیدی را نیز پیش‌روی شما می‌گذارد. این حالت‌ها شامل بازی سرعتی، صدابازی، جنگی و سوالات 5 ثانیه‌ای می‌شود که در ادامه هر بخش را توضیح می‌دهیم:

سرعتی: در این سبک، تیم‌ها می‌بایست در مدت زمانی مشخص، تعداد کلمات مشخصی را با پانتومیم اجرا کنند. مسلما هرچه تعداد پاسخ‌های درست بیشتر باشد، امتیاز بیشتری در نهایت نصیب آن تیم خواهد شد.

صدابازی: این روش کمی متفاوت‌تر از سبک سنتی بازی است. در حالت صدابازی، شما می‌بایست با درآوردن صدا، کلمه مورد نظر را به هم تیمی خودتان برسانید! مثلا با درآوردن صدای حیوانات به یارتان بگویید که کلمه مورد نظر کدام حیوان است.

جنگی: در این روش چندین تیم در بازی به صورت همزمان حضور دارند و می‌بایست سریع پاسخ دهند. در نهایت تیمی که در پایان زمان مسابقه نوبتش باشد و به سوال پاسخ ندهد، بازنده خواهد شد. این ماجرا تا زمانی که تمام تیم‌ها حذف شوند و فقط یک تیم به عنوان برنده باقی بماند، ادامه خواهد داشت.

سوالات ۵ ثانیه‌ای: از هر شخص حاضر در مسابقه سوالاتی ۳ بخشی پرسیده می‌شود که باید در ۵ ثانیه به آن‌ها پاسخ بدهید تا امتیازات لازم را دریافت نمایید.

دانلود بازی پانتومیم ادابازی برای اندروید

یکی از ویژگی‌های جذاب بازی پانتومیم یا ادابازی، امکان شخصی سازی مسابقات است. شما می‌توانید تعداد تیم‌های شرکت کننده را تا ۶ افزایش دهید که مسلما برای دورهمی‌های شلوغ بسیار مفید خواهد بود. زمان مسابقه نیز در دو حالت خودکار و دستی قابل تغییر است تا در صورت لزوم خودتان زمان را تنظیم نمایید.

ادابازی کاملا آفلاین بوده و برای آن در حدود ۱۴ هزار کلمه با سختی‌های مختلف در نظر گرفته شده است تا تقریبا بتوانید همه چیز را به بازی بسپارید. این کلمات در ۱۵ دسته مختلف جای ‌گرفته‌اند تا شاهد یک مجموعه جامع و خوب باشیم. البته شما می‌توانید کلمات دلخواه خودتان را هم به بازی اضافه کنید تا هنگام اجرا به‌جای اعتماد به بازی، از آن‌ها استفاده نمایید.

سازنده سعی کرده تا با استفاده از یک الگوریتم خاص، از نمایش کلمات تکراری جلوگیری نماید تا بازی در ریتم بماند و به مرور زمان تکراری نشود. با این حال، گاهی اوقات کلمات نشان داده شده با سختی آن‌‌ها هم‌خوانی ندارد. مثلا ممکن است یک کلمه با سختی ۲ را نتوان بازی کرد اما کلمه دیگری را با سختی ۶ به راحتی تشخیص داد.

در این بازی شما می‌توانید از یک کلمه طلایی استفاده کنید تا به یک‌باره ۳۰ امتیاز دریافت کرده و برنده بازی شوید. البته ریسک استفاده از کلمه طلایی بالاست چرا که در صورت ندادن پاسخ صحیح، از بازی حذف خواهید شد.

دانلود بازی پانتومیم ادابازی برای اندروید

از جمله دیگر ویژگی‌های جالب بازی پانتومیم، می‌توان به بخش خطا اشاره کرد. شما می‌توانید با ثبت خطا در هنگام اجرای پانتومیم از امتیاز نهایی آن تیم کسر کنید. در واقع سازنده فکر همه جای کار را کرده و یک بازی کم نقص را پیش‌روی شما می‌گذارد؛ مثلا باقی مانده هر ۳۰ ثانیه زمان برای هر اجرا شامل امتیاز مثبت برای آن گروه می‌شود.

بازی پانتومیم از گرافیک بصری مناسبی بهره می‌برد. در رابط کاربری بازی شاهد استفاده از رنگ‌های شاد و آیکن‌‌های مناسب هستیم. سازنده سعی کرده تا از انیمیشن‌های متفاوتی نیز برای مراحل متنوع بهره ببرد که جذابیت بازی را دوچندان کرده است. در کنار این ویژگی، موسیقی جذاب و افکت‌های صوتی متناسب با هر بخش نیز دیده می‌شود تا با یک بازی خشک و بی‌روح طرف نباشید.

در حالت کلی بازی پانتومیم در گوشی می‌تواند ساعت‌ها شما را وارد دنیای جدیدی کند که در آن سنت و مدرنیته باهم ترکیب شده‌اند. شما می‌توانید این بازی جذاب و سرگرم‌کننده را با حجمی در حدود ۲۵ مگابایت از کافه بازار دانلود کنید و لذت ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *