کافه‌بازار، دیجی‌کالا، فیلیمو، تپ‌سی و شیپور به زودی وارد بورس می‌شوند

digikala bource

طبق اخبار جدید منتشر شده، ظاهرا قرار است استارتاپ‌های بزرگ کشور تا پایان تابستان امسال وارد بازار بورس و فرابورس شوند. حضور کافه‌بازار، شیپور، فیلیمو، تپ‌سی و دیجی ‌کالا در بورس مسلما دوره جدیدی از سرمایه‌گذاری ایجاد خواهد کرد.

هفته پیش رئیس جمهور منتخب کشورمان، جناب آقای دکتر روحانی از وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور خواست تا بستری را فراهم کند که شرکت‌های فعال و بزرگ در حوزه‌ اقتصاد دیجیتال، بتوانند به راحتی وارد بورس شوند. علاوه بر این، وزارت‌خانه‌ها نیز می‌توانند سهام شرکت‌های زیرمجموعه خود را وارد بورس کنند.

بعد از این صحبت‌ها فرهاد دژپسند به‌عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی جلسه‌ای را با حضور مدیران ۵ استارتاپ بزرگ اینترنتی ایران برگزار کرد. در این جلسه صحبت‌هایی در رابطه با مشکلات اصلی استارتاپ‌ها در اوضاع کنونی مطرح شد و در نهایت وزیر امور اقتصادی و دارایی زمان ورود این استارتاپ‌ها به بورس را اعلام کرد. بنابر صحبت‌های مطرح شده، در نخستین روزهای مرداد ماه امسال دیجی‌کالا به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت اینترنتی ایران رسما وارد بورس شده و مرحله نخست سهام خودش را عرضه می‌کند.

فرهاد دژپسند برای حل مشکل چگونگی محاسبه دارایی‌های نامشهود که به‌نوعی روند ورود استارتاپ‌ها را به بورس مختل کرده، راه‌کاری را ارائه کرده است. برای حل این مشکل وزیر اقتصاد دستور داده تا یک کمیته‌ برای تدوین قوانین و ‌مقررات در رابطه با چگونگی ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود تشکیل شود.

یاسر رضاخواه به عنوان مدیرعامل رایتل نیز هفته گذشته در یک مصاحبه گفت که تا پایان سال این اپراتور مطرح کشور نیز وارد بورس خواهد شد. وی اعلام کرده بود که با رسیدن رایتل به سوددهی، مقدمات حضور در فرابورس فراهم شده است.

یادتان باشد که شرکت‌های کوچک با سرمایه‌های ناچیز، برای حضور در بورس می‌بایست برای زمانی وارد فرابورس شوند و پس از گذراندن دوره موفقیت آمیز، می‌توانند به تالار اصلی بورس برسند.

نظر شما در رابطه با حضور دیجی ‌کالا در بورس چیست؟ آیا موافق ورود استارتاپ‌های اینترنتی به بازار بورس هستید؟! نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *