لو رفتن اطلاعات بیش از 49 میلیون کاربر اینستاگرام خبر ساز شد!

Instagram-users

باز هم لو رفتن اطلاعات اینستاگرام خبر ساز شد. طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی TechCrunch، یک پایگاه اطلاعاتی شامل اطلاعات شخصی بیش از 49 میلیون کاربر اینستاگرام توسط هکرها شناسایی شده است.

اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی عکس‌محور با محبوبیت‌ بسیار بالاست؛ تا جایی که شاهد حضور سلبریتی‌ها از سراسر دنیا در این شبکه هستیم. بنابراین امنیت اینستاگرام باید همیشه حرف اول را بزند. حالا ظاهرا هکرها توانسته‌اند یک پایگاه داده از اطلاعات اکانت‌های اینستاگرام را در سرویس وب آمازون قرار دهند. به طوری که هیچ پسوردی برای آن در نظر گرفته نشده و همه قادر به مشاهده آن‌ها هستند. اطلاعات اکانت‌های منتشر شده شامل، سلبریتی‌ها، اینفلوئسنرها و حتی حساب‌های تجاری معتبر اینستاگرام بوده است. اطلاعات منتشر شده در واقع عکس پروفایل، آدرس ایمیل، مکان و تعداد فالورهای آنها بوده که تقریبا شامل همه چیز می‌شود!

یک محقق امنیتی با نام Anurag Sen برای نخستین بار متوجه این موضوع شده و سپس کشف خودش را در اختیار TechCrunch قرار داده تا بتواند عامل و یا حتی عاملین این هک را شناسایی کند. آنچه که تاکنون مشخص شده، انگشت‌ها را به سمت Chtrbox نشانه گرفته است. به نظر می‌رسد که این موسسه هندی چنین اطلاعاتی را برای نخستین بار جمع‌آوری کرده و حالا ترجیح داده که فعلا در رابطه با آن سکوت اختیار کند. در همین راستا فعلا اطلاعات مورد اشاره در حالت آفلاین بوده و از دسترس عموم خارج شده است.

فیسبوک به عنوان مالک اینستاگرام در حال بررسی موضوع بوده و اعلام کرده که به‌زودی اطلاعات تکمیلی خودش را منتشر خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که درز این اطلاعات مهم از کاربران اینستاگرام به دلیل وجود یک باگ در این شبکه اجتماعی بوده و یا اینکه منبع خاصی آن‌ها را لو داده است! فیبسبوک همچنین در حال مذاکره با موسسه هندی Chtrbox است تا متوجه شود که چگونه توانسته به این اطلاعات دسترسی پیدا کند!

این احتمال نیز وجود دارد که خود اینستاگرام چنین اطلاعاتی را در اختیار موسسات قرار داده و یا حتی به آ‌ن‌ها فروخته است! در صورت اثبات این قضیه رسوایی بزرگی برای فیسبوک به وجود خواهد آمد. نظر شما در رابطه با لو رفتن اطلاعات اینستاگرام  چیست؟

برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *