ارز دیجیتال فیسبوک اوایل سال 2020 رسما عرضه خواهد شد

facebook

ارز دیجیتال فیسبوک در راه است. طبق آخرین گزارشات بی‌بی‌سی، فیسبوک به دنبال توسعه یک ارز دیجیتالی اختصاصی بوده و تا اواخر امسال از نسخه آزمایشی آن رونمایی خواهد کرد.

چندی پیش مارک زاکربرگ، مدیرعامل مجموعه فیسبوک، با رئیس بانک‌ بریتانیا (مارک کارنی) دیدار کرد و در رابطه با ارزهای دیجیتال به گفتگو پرداخت. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، فیسبوک قرار است تا پایان تابستان امسال بر روی ارز دیجیتال اختصاصی خود با نام گلوبال‌ کوین (GlobalCoin) کار و حداکثر تا پایان سال، نسخه آزمایشی آن را راهی بازار کند. آخرین خبرها حاکی از آن است که در اوایل سال 2020، شاهد رونمایی رسمی از گلوبال کوین فیسبوک در برخی کشورها خواهیم بود.

طبق اظهارات بی‌بی‌سی، همه مردم می‌توانند ارز دیجیتال فیس‌بوک را توسط واتس‌اپ جابه‌حا کنند. همانطور که می‌دانید، واتس‌اپ در کنار اینستاگرام، یکی از زیر مجموعه‌های فیسوک است. ارز دیجیتالی فیسبوک بر مبنای دلار آمریکا بوده و به همین دلیل شاهد تغییرات قیمتی چندان زیادی برای آن نخواهیم بود. چنین ارز‌هایی را در اصطلاح، ارز پایدار می‌نامند.

فیسبوک بعد از مذاکرات رسمی با رئیس بانک بریتانیا، با خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا برای موارد قانونی و همچنین با وسترن‌ یونیون در رابطه با نحوع انتقال اعتبار، گفتگو داشته است. فایننشنال تایمز اعلام کرده که فیسبوک با برادران دوقلو وینکلواس نیز در مورد گلوبال کوین یا همان ارز دیجیتالی اختصاصی خودش، صحبت کرده است. این برادران دوقلو، پیش‌تر زاکربرگ را به دزدیدن ایده‌شان در رابطه با یک شبکه اجتماعی شبیه فیس‌بوک، متهم کرده بودند اما اکنون مالک Gemini (یک صرافی ارزهای دیجیتال) هستند.

جالب است بدانید که هیچکدام از طرفین ماجرا صحتبی در این رابطه نکرده‌اند. یعنی خزانه‌داری آمریکا، وسترن‌ یونیون، بانکداری بریتانیا و خود فیس‌بوک در رابطه با ماجرای ارز دیجیتال سکوت اختیار کرده‌اند. با این حال هفته گذشته یک خبرگزاری سوئیسی اعلام کرده بود که فیس‌بوک در حال کار بر روی تاسیس شرکتی مبتنی بر بلاک‌چین و توسعه تکنولوژی‌های مربوط به ارزهای دیجیتالی همچون بیت‌کوین است.

نظر شما در رابطه با ارز دیجیتالی فیسبوک چیست؟

منبع :
CNET

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *