برقراری تماس صوتی بین پیام‌رسان‌های داخلی با خطوط تلفن‌های همراه ممکن شد

incoming-call-on-smartphone

بعد از فیلتر شدن تلگرام در ایران، پیام‌رسان‌های داخلی قد علم کردند و با اضافه کردن ویژگی‌های متمایز سعی در جلب نظر مخاطب داشتند. در ادامه این تصمیم، حالا امکان برقراری تماس پیام رسان داخلی با خطوط تلفن‌‌های همراه فراهم شده است.

حسین فلاح جوشقانی به عنوان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اکانت توییتر خودش رسما اعلام کرد که از این پس می‌توان بین پیام‌رسان‌های داخلی و اپراتورهای تلفن‌ همراه ارتباط برقرار کرد. یعنی می‌توانید مثلا با یکی از پیام‌رسان‌های بومی به خط ایرانسل زنگ بزنید.

حسین فلاح جوشقانی در این باره گفت:

قابلیت برقراری تماس صوتی یا Call Out با رسیدن تعداد برخی پیام‌رسان‌های بومی به 5 میلیون نصب فعال و با توجه به مصوبه‌ شورای عالی فضای مجازی کشور وارد فاز اجرایی شده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین اعلام کرد که فعلا برای این نوع خاص از مکالمات به‌ ازای هر دقیقه ۲۵ تومان از حساب کاربران کسر خواهد شد. البته این برای اولین بار در طول حیات این سرویس‌های بومی است که نرخ استفاده از خدمات در آن‌ها به صورت عمومی مطرح می‌شود.

پیش‌تر در خبرها داشتیم که نرخ بالای برقراری تماس تصویری در این پیام‌رسان‌های بومی که با ترافیک بین‌المللی محاسبه شد، اعتراض‌های فراوانی را در پی داشت. در واقع کاربران به تصور اینکه استفاده از پیام‌رسان داخلی به عنوان اینترنت داخلی محاسبه می‌شود از این سرویس‌ها استفاده می‌کردند؛ بعدها مشخص شد که تماس تصویری با این اپلیکیشن‌های ایرانی با ترافیک بین‌المللی و در واقع حداقل دوبرابر حالت اصلی محاسبه می‌شده است!

به‌نظر می‌رسد که پیام‌رسان‌های داخلی با اضافه کردن ویژگی‌های متمایز توانسته‌اند تا حد زیادی کاربران گوشی‌های هوشمند را به سمت خودشان جلب کنند. نظر شما در رابطه با برقراری تماس پیام رسان داخلی با خطوط تلفن‌‌های همراه چیست؟ آیا شما از پیام‌رسان‌های داخلی برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنید یا واتساپ و حتی دایرکت اینستاگرام را ترجیح می‌دهید؟! نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Twitter

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *