بررسی اپلیکیشن بورس پلاس : در بازار بورس حرفه‌ای شو!

bourse-plus-app-review-Kavosha

این روز‌ها حتما شما هم درباره بورس اخبار زیادی را شنیده‌اید. در ماه‌های اخیر و با توجه به ورود تعداد زیادی افراد جدید به بورس، اخبار آن بازتاب بیشتری پیدا کرده است و تقریبا در هر جمعی صحبت از بورس، سیگنال خرید، درصد سود و… می‌شود. به دنبال این حجم از همه‌گیر شدن، شاهد افزایش تولید اپلیکیشن‌های مرتبط با بورس و بازارهای مالی هستیم. اپلیکیشن بورس پلاس توانسته در کافه بازار با بیش از ۲۰ هزار نصب فعال و کسب امتیاز ۳.۹ در جایگاه خوبی قرار گیرد و خودش را به عنوان یکی از بهترین‌ها در این زمینه مطرح کند. با کاوشا و بررسی این اپلیکیشن جالب همراه باشید.

این نقد و بررسی بر روی نسخه 4.0.3 اپلیکیشن بورس پلاس صورت گرفته است.

چرا باید اپلیکیشن بورس پلاس را نصب کنیم؟

اگر در بورس فعالیت می‌کنید و تا حدودی با تحلیل‌های تکنیکال آشنا هستید، اپلیکیشن بورس پلاس برای شما ساخته شده است. شما می‌توانید با استفاده از اطلاعات داده شده برای هر نماد، بهترین‌ها را پیدا کنید و سرمایه خودتان را چند برابر نمایید. اگر تازه وارد بازار بورس شده‌اید، باز هم می‌توانید از آموزش‌های بورس پلاس استفاده کرده و روز به روز به دانش خودتان در زمینه بورس و فرابورس بیفزایید.

نگاهی به صفحه اصلی اپلیکیشن بورس پلاس

در صفحه اصلی اپلیکیشن، با 4 بخش کلی مواجه هستیم که در نوار زیرین اپلیکیشن برای دسترسی سریع و راحت قرار گرفته‌اند. در ادامه به معرفی هریک می‌پردازیم.

خانه: در بخش خانه، تمامی نماد‌ها اعم از بورس، فرابورس و بازارپایه قرار داده شده است و با استفاده از کادر بالای صفحه، می‌توانید نماد مورد نظر خود را جستجو کنید. شما می‌توانید با استفاده از آیکن ستاره قرار گرفته در کنار هر نماد، آن را پین کنید تا همیشه بالاتر از سایر نمادها قرار بگیرد و دسترسی ساده‌تری به آن داشته باشید. با کلیک بر روی هر نماد، وارد صفحه اختصاصی آن خواهید شد. برای هر نماد، ۴ بخش در نظر گرفته شده است. ابتدا بخش کلیات هر نماد دیده می‌شود که شامل درصد تغییر، قیمت پایانی، قیمت آخر و… می‌شود. برای هر نماد تقریبا ۱۸ مورد قرار گرفته که برای تابلوخوانی و تحلیل مورد نیاز است. در اینجا باید به لحظه‌ای نبودن آمار توجه کنید. در واقع اطلاعات درج شده راس ساعت 15 هر روز، آپدیت می‌شوند و لحظه‌ای نیستند که این امکان با توجه به قرارگیری تحلیل‌ها برای نمادها، امری عادی بوده و نمی‌توان به عنوان نکته منفی از آن یاد کرد. البته توسعه‌دهندگان برنامه وعده کاهش زمان آپدیت داده‌ها در آینده را داده‌اند. از نکات منفی اپلیکیشن بورس پلاس این است که فقط نماد‌های در حال معامله را می‌توانید مشاهده کنید و نماد‌هایی که به هر دلیلی ممنوع یا متوقف شده‌اند، در اپلیکیشن نشان داده نمی‌شوند.

در بخش بعدی که با نام سیگنال‌ها مشخص شده است، اپلیکیشن به مواردی پرداخته که دلیلی بر خرید نماد و نشان از رشد سیگنال در آینده دارد. این بخش برای هر نماد متفاوت است و تعداد سیگنال‌ نماد‌ها یکسان نیست. برخی از این سیگنال‌ها شامل میزان حجم معامله، مقدار p/e، قیمت در روزهای گذشته و… می‌شود. در بخش سوم، سیگنال‌های پیشرفته قرار گرفته که این مورد برای تمامی نمادها در اختیار نیست و فقط برای بعضی از نمادها وجود دارد. در اینجا که با نام سیگنال پلاس شناخته می‌شود، به بحث تحلیل تکنیکال پرداخته شده و اندیکاتور‌های مختلف اعم از macD، Rsi و… قرار گرفته است. این موارد برای تحلیل و خرید بسیار کاربردی هستند و به تصمیم‌گیری کاربران کمک ویژه‌ای می‌کنند. البته پیش نیاز این بخش، آشنایی با تحلیل تکنیکال و انواع اندیکاتور‌ها و نحوه استفاده از آن‌هاست. در نهایت بخش اخبار قرار گرفته که تمامی اخبار نماد مورد نظر را می‌توانید در آن مشاهده کنید.

بررسی اپلیکیشن بورس پلاس

فیلتر: در این بخش تقریبا ۵۰ فیلتر مختلف مانند نمادهایی که بیشترین حجم را خوردند، نمادهای با بیشترین خرید حقوقی، نمادهایی که صف فروش کمتر از ۲ میلیون دارند و… وجود دارد. قابلیت دیگری که در این بخش دیده می‌شود، امکان درج فیلتر جدید توسط کاربران است. در بخش پایینی و سمت راست صفحه، یک آیکن همبرگری (3 خط روی هم) دیده می‌شود که با کلیک بر روی آن، می‌توانید نام و کد فیلتر مورد‌نظر خود را وارد و به این بخش اضافه کنید. تمامی فیلترهای سایت TSETMC در این برنامه پشتیبانی می‌شود. این فیلترها با رنگ‌بندی جذاب و نوع نمایش متفاوت خودنمایی می‌کنند که ظاهر جالبی به اپلیکیشن داده است.

اخبار: همان‌طور که از نام این صفحه پیداست، در آن شاهد اخبار روز هستیم، که خود به دو بخش شبکه‌های اجتماعی و اخبار اقتصادی تقسیم شده است. در بخش شبکه‌های اجتماعی ۶ فیلتر عرضه‌ اولیه، اخبار مجامع، افشای اطلاعات، کنفرانس، اساس‌نامه و شفاف‌سازی وجود دارد که با کلیک بر روی هر کدام از آن‌ها، می‌توانید اخبار مربوط در آن بخش را دنبال کنید. در بخش اخبار اقتصادی، اخبار مربوط به اقتصاد از خبرگزاری‌های معتبر و در تمام زمینه‌های اقتصادی شامل قیمت ارز، سکه، میزان بیکاری، صادرات نفت و… وجود دارد. البته این قسمت تقریبا شبیه به یک فیدخوان ساده بوده و در آن تنها لینک مطالب را شاهد هستیم. در واقع برای مشاهده متن مقالات می‌بایست از اپلیکیشن خارج شده و مقاله را از طریق مرورگر گوشی‌تان دنبال کنید.

آموزش: این قسمت در واقع یکی از مهمترین بخش‌های بازار مالی است. مسلما بدون دانش و آموزش وارد هر بازاری شوید، ریسک بزرگی کرده‌اید و سرمایه خود را در معرض نابودی قرار می‌دهید. در این بخش نیز ۴ فیلتر وجود دارد که شامل “بازارهای سرمایه دنیا، ارزهای دیجیتال، تحلیل بنیادی و آشنایی با بازار” می‌شود و آموزش‌های مورد نظر خود را می‌توانید مشاهده کنید. در اینجا نیز با کلیک بر روی هر بخش به سایت ارجاع داده می‌شوید و می‌توانید مطالب را از آنجا دنبال کنید. (برای دیدن تصاویر در سایز بزرگ‌تر، بر روی آن‌ها کلیک نمایید.)

در منو اپلیکیشن بورس پلاس چه می‌بینیم؟

بررسی اپلیکیشن بورس پلاس را با اشاره به منو اصلی آن ادامه می‌دهیم. شما از طریق آیکن همبرگری قرار گرفته در بخش بالا و سمت راست اپلیکیشن، می‌توانید به منو دسترسی داشته باشید. البته با سوایپ کردن (کشیدن انگشت) از سمت راست گوشی به داخل نیز این منو باز خواهد شد. منو اصلی بسیار ساده طراحی شده و تنها شامل ۴ گزینه است. در بخش تنظیمات شاهد 8 گزینه هستیم که در واقع کاملا مربوط به بخش نمادها می‌شود. شما می‌توانید به دلخواه خودتان هر گزینه را انتخاب کرده و در معرض دید قرار دهید. سه گزینه دیگر شامل معرفی به دوستان، امتیاز‌دهی به برنامه و ارتباط با ما می‌شود. در بخش ارتباط با ما شاهد آی‌دی پشتیبانی اینستاگرام و تلگرام هستیم تا در صورت بروز مشکل، رفع آن در اسرع وقت از سوی کارشناسان انجام ‌شود.

یکی از نقاط ضعف اصلی اپلیکیشن مربوط به بخش تنظیمات داخلی است. در واقع سازنده بخشی را برای این تنظیمات در نظر نگرفته و عملا امکان شخصی سازی خاصی برای شما وجود ندارد. مثلا نمی‌توانید کنترلی بر روی نوتیفیکیشن‌ها داشته باشید یا نمی‌توانید اندازه و نوع فونت را تغییر دهید و از حالت تاریک در اپ استفاده کنید. این مورد با توجه به نوع مخاطبان اپلیکیشن که می‌تواند افراد با سن‌های بالا باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

بررسی اپلیکیشن بورس پلاس

سخن آخر

در اپلیکیشن بورس ‌پلاس تاریخچه داده‌های معاملاتی تا ۶۰ روز گذشته در دسترس است و آمار کلیدی نیز تا یکسال گذشته وجود دارد. رابط کاربری و شکل ظاهری اپ، ساده طراحی شده که در نگاه کلی زیبا به نظر می‌رسد اما ممکن است در استفاده طولانی مدت، باعث خستگی کاربر می‌شود. با این حال فونت به کار رفته در اپلیکیشن خوانا بوده و مشکل خاصی از این بابت وجود نخواهد داشت. اپلیکیشن دسترسی خاصی به منابع سخت افزاری شما ندارد و می‌توانید با خیال راحت از بورس پلاس و امکانات خوب آن استفاده کنید. این اپ کاملا برای اجرا به اینترنت وابسته‌ است و از حالت آفلاین پشتیبانی نخواهد کرد. بنابراین داده‌ها ذخیره نخواهند شد و بدون دسترسی به اینترنت، نمی‌توانید از امکانات آن بهره ببرید؛‌ البته با توجه به ماهیت اپلیکیشن و تغییرات روزانه بازار بورس، این مورد را نمی‌توان به عنوان نقطه ضعف به حساب آورد. شما می‌توانید این اپلیکیشن مالی را با حجمی نزدیک به 19 مگابایت از کافه بازار دانلود کرده و با دنبال کردن آن در بازار بورس حرفه‌ای شوید.

نقاط قوت اپلیکیشن بورس پلاس

 • رابط کاربری ساده و به‌دور از پیچیدگی
 • امکان دسته بندی سهام با استفاده از فیلترهای مختلف
 • امکان اضافه کردن فیلترهای دلخواه و اعمال آن بر روی کل بازار
 • دسترسی به اخبار روز
 • آموزش‌های کامل
 • شناسایی و گزارش سیگنال‌های پیشرفته مبتنی بر اندیکاتورهای مختلف
 • دسترسی به سیگنال‌های هر سهم از طریق الگوریتم‌های اتوماتیک
 • امکان پین کردن نمادهای دلخواه برای دسترسی راحت‌تر

نقاط ضعف اپلیکیشن بورس پلاس

 • بخش برای تنظیمات داخلی اپلیکیشن وجود ندارد
 • داده‌های مشاهده شده به‌صورت آفلاین در دسترس نیستند

توصیه به سازنده بعد از بررسی

 • با توجه به مخاطبان این اپلیکیشن، بهتر است که یک بخش تنظیمات داخلی برای شخصی سازی برخی پارامترها نظیر اندازه فونت به اپلیکیشن اضافه شود.

نتیجه بررسی

رابط کاربری 8.0

قابلیت‌ها و امکانات 9.5

راحتی در استفاده 9.0

کاربرد 9.5

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *