اپلیکیشن اکسل برای آیفون اکنون تصاویر را به جدول تبدیل می‌کند!

mobile-excel-670×335

اکسل یکی از برنامه‌های مجموعه آفیس مایکروسافت بوده که برای موبایل نیز مدتی هست که در دسترس قرار گرفته است. حالا اکسل برای آیفون آپدیت جدیدی را دریافت کرده که به واسطه آن، می‌توانید تصاویر را به جدول تبدیل کنید! یعنی اکنون می‌شود، مثلا از کتاب‌ها و جزوه‌ها با گوشی آیفون عکس گرفت و آن را به جدولی قابل ویرایش در اکسل تبدیل کرد!

این ویژگی جالب و بسیار کاربردی، چندی پیش برای نسخه اندرویدی اکسل عرضه شد و حالا شاهد معرفی آن برای آیفون‌های اپل هستیم. مورد جالب دیگر اینکه بعد از عکس گرفتن توسط گوشی و تبدیل آن به جدول در اکسل، می‌توانید به راحتی آن را تغییر دهید و خروجی را برای کار در کامپیوتر در نظر بگیرید. با این حساب اکسل برای ایفون اکنون به ابزاری بسیار کاربردی تبدیل شده که حتی می‌تواند عصای دست اکسل در کامیپوتر شما نیز باشد!

این ویژگی به لطف استفاده مایکروسافت از هوش مصنوعی و همچنین OCR بوجود آمده است. البته در این بین نباید نقش یادگیری ماشینی را برای شناسایی اطلاعات از روی تصاویر و تبدیل اعداد به نوع دیجیتالی، نادیده گرفت. این تکنولوژی فوق‌العاده مایکروسافت در اکسل برای آیفون موجب شده تا به‌راحتی کاربرگ‌های اقتصادی، فهرست‌های وظایف و انواع و اقسام جدول‌های مختلف را به داده‌های دیجیتالی و قابل ویرایش در گوشی، تبدیل کنید. با تمام این‌ها فعلا این ویژگی تنها از اعداد و داده‌های لاتین پشتیبانی کرده و نمی‌توانید مثلا جدول‌های نوشته شده با اعداد فارسی را تبدیل کنید.

ما نیز امیدواریم که به‌زودی این ویژگی بسیار خوب برای سایر زبان‌ها نیز عرضه شود تا بتوان از آن در ایران نیز استفاده کرد. اکسل برای آیفون را می‌توانید از این لینک دریافت کنید. نظر شما در رابطه با کار با اپلیکیشن اکسل در گوشی‌‌ چیست؟! نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *