با اپلیکیشن Prosit سلامتی روان خودتان را اندازه‌گیری کنید

Mobile-health

محققان دانشگاه دالهاوزی کانادا اقدام به طراحی اپلیکیشنی کرده‌اند که سلامت روان آن‌ها را ردگیری می‌کند. در واقع اپلیکیشن Prosit با محاسبه زمان استفاده کاربران از گوشی‌های هوشمند، در رابطه با سلامتی روح و روان‌شان اطلاعاتی را در اختیارشان قرار می‌دهد.

این اپلیکیشن مشکلات روانی خاصی همچون افسردگی و اضطراب را متناسب با نحوه کار شما در گوشی هوشمند شناسایی می‌کند. به طور ساده اپلیکیشن برای محاسبه وضعیت روحی شما برخی فعالیت‌ها همچون ورزش‌کردن، خوابیدن، تعداد و زمان برقراری مکالمات، تاریخچه‌ پیام‌ها، علاقه به موسیقی‌های خاص و… را بررسی خواهد کرد. جالب است بدانید که فعالیت‌های اپلیکیشن به همین‌جا ختم نمی‌شود، Prosit جزئیات ریز دیگری نیز در نظر می‌گیرد. مثلا سرعت تایپ کردن شما در گوشی هوشمند و یا حتی نحوه تغییر در فشاری را که به صفحه لمسی گوشی‌‌تان وارد می‌کنید، کاملا ارزیابی می‌شود.

البته کاربران برای استفاده از این اپلیکیشن، می‌بایست اطلاعات تکمیلی بیشتری ارسال کنند. مثلا باید به‌صورت هفتگی یک کلیپ ۹۰ ثانیه‌ای از خودشان ضبط کرده و شرح حال روزهای گذشته را بگویند. علاوه بر این کاربران می‌بایست یک نظرسنجی را در رابطه با هفته گذشته خودشان تکمیل نمایند. مجموع این اقدامات در نهایت منجر به سنجش روح و روان کاربران خواهد شد.

در حال حاضر حدود ۳۰۰ نفر به صورت آزمایشی از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند که تقریبا نیمی از آن‌ها بیماری‌های روحی روانی دارند. توسعه دهندگان به فکر حفظ حریم خصوصی کاربران نیز بوده‌اند و ادعا می‌کنند که اطلاعات دریافتی از آن‌ها در محلی امن ذخیره خواهد شد؛ علاوه بر این پیش از شروع ردیابی وضعیت کاربران از آنها در رابطه با دسترسی‌های لازم سوال پرسیده می‌شود.

این نوع اپلیکیشن‌ها می‌توانند به پیدا کردن مشکلات روحی و روانی افراد جامعه کمک کنند. گرچه Prosit نمی‌تواند به‌طور کامل نظر دقیقی را در رابطه با شما بدهد؛ اما قطعا به متخصصان کمک خواهد کرد که اطلاعات کاملی در رابطه با شما کسب کنند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما نحوه فعالیت این نوع اپلیکیشن‌های پزشکی و سلامتی را قبول دارید؟! نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *