جاسوسی موبوگرام و حذف این نسخه غیر رسمی تلگرام از گوگل پلی!

Mobogram-icon

مدتی پیش در خبرها داشتیم که گوگل، به دلیل جاسوسی تلگرام طلایی و هاتگرام، آن‌ها را از نه‌ تنها از گوگل پلی، بلکه از کل گوشی‌های اندرویدی نیز حذف کرده است. ساعاتی پیش این مورد برای یکی دیگر از نسخه‌های غیر رسمی تلگرام در ایران پیش آمد! حالا به دلیل جاسوسی موبوگرام این اپلیکیشن خیلی خوب و کاربردی از گوگل پلی حذف شده است.

گوگل، اخیرا توجه بیشتری به امنیت برنامه‌ها و خصوصا نسخه‌‌های ایرانی داشته و به دنبال کشف نواقص امنیتی و یا حتی جاسوسی بودن آن‌هاست. این پروتکل امنیتی گوگل پلی که با نام پلی پروتکت فعالیت می‌کند، برای کاربران اندرویدی پیغامی مبنی بر جاسوسی موبوگرام از کاربران، ارسال کرده و از آن‌ها خواسته که دیگر از این اپلیکیشن مخرب استفاده نکنند! در همین راستا حتی موبوگرام از اصلی‌ترین مارکت اندرویدی دنیا یعنی گوگل پلی نیز حذف شده است و شما دیگر نمی‌توانید از این طریق، موبوگرام را بر روی گوشی خودتان نصب کنید!

موبوگرام خودش را به عنوان یک نسخه غیر رسمی از تلگرام معرفی کرده و به این نکته تاکید داشته که ما در کنار حفظ امنیت و سرعت، ویژگی‌های جالب و متفاوتی را نسبت به نسخه اصلی تلگرام به شما ارائه می‌دهیم. با این حال ظاهرا گوگل چیزی به غیر از این جمله را در کدهای موبوگرام کشف کرده و آن را یک اپلیکیشن جاسوسی نامیده است!

با تمام این‌ها هنوز هم می‌توان از طریق مارکت‌های گوناگون و یا حتی دانلود مستقیم، موبوگرام را بر روی گوشی خودتان نصب کنید. اما اصلا بعید نیست که گوگل به‌زودی همچون هاتگرام و تلگرام طلایی، بدون اطلاع شما موبوگرام را نیز از روی گوشی حذف کند و دیگر اجازه نصب آن را ندهد!

نظر شما در رابطه با جاسوسی بودن موبوگرام و اقدامات اخیر گوگل پلی در این راستا چیست؟ آیا شما هم با نوتیفیکیشن هشدار برای موبوگرام مواجه شده‌اید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *