هک شدن اکانت‌های معروف توییتر می‌تواند دنیا را دگرگون کند!

twitter-hack

در روزهای گذشته خبر هک اکانت‌های معروف توییتر مثل بمب دنیا را تکان داد. در واقع به نوعی شاهد بزرگ‌ترین حمله هکری بودیم که در آن حتی اکانت افراد معروف دنیا و شرکت‌های بزرگ نیز در امان نمانند.

در این حمله گسترده، اکانت‌ افرادی همچون باراک اباما، جو بایدن، ایلان ماسک، جف بزوس، بیل گیتس، وارن بافت و حتی برندهای معتبر دنیا همچون اپل و CashApp به دست هکرها افتاد. اولین اقدام هکر، انتشار یک پست در اکانت‌های معتبر بود و از کاربران تقاضای بیت‌کوین کرد! جالب است بدانید که به افراد گفته شد هر مبلغی که به کیف پول بیت کوین واریز کنند، دوبرابر آن را دریافت خواهند کرد.

هدف هکر در ابتدا در اختیار گرفتن کنترل اکانت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال همچون bitcoin ،ripple ،coindesk ،coinbase و binance بود و در ادامه سایر اکانت‌ها نیز درگیر شدند. البته خیلی زود این شبکه اجتماعی وارد عمل شد و کنترل اکانت‌ها را به صاحبان اصلی‌ آن‌ها بازگرداند و توییت‌های منتشر شده حذف شدند. ساعاتی بعد از این اقدامات، برخی از افراد عنوان کردند که قادر به ارسال توییت در توییتر نیستند.

بعد از این‌ها، اطلاعات کاملی از سوی محققان منتشر شد که نشان می‌دهد این حمله هکرها حتی می‌تواند دنیا را دگرگون کند. توییتر احتمال مشاهده پیام‌های خصوصی یک مقام سیاسی در هلند را توسط هکرها تایید کرد. با اینکه نام این شخص فاش نشده اما رسانه‌های هلندی معتقدند که وی در واقع گرت وایلدرز از راست‌گراهای افراطی هلند بوده و هکر برخی از پیام‌های او را در رابطه با تئوری توطئه، در فضای مجازی منتشر کرده است.

هکرها حتی تلاش کرده‌اند تا با استفاده از ویژگی Your Twitter Data به پیام‌های آرشیو شده ۸ حساب مشهور نیز دسترسی پیدا کنند. در این حمله هکرها موفق شده‌اند تا پسورد ۴۵ اکانت را مجددا تنظیم نمایند و سپس وارد اکانت‌ها شده و توییت ارسال کنند.

نظر شما در رابطه با هک اکانت‌های معروف توییتر چیست؟ آیا این اتفاق می‌تواند اطلاعات مهمی را در رابطه با سیاست‌مداران دنیا لو دهد؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *