تعداد کارمندان اخراج شده لینکدین به 2 هزار نفر رسید!

linkedin-social-network-for-business-4

مایکروسافت معمولا در پایان هر سال مالی، برنامه‌ای برای تعدیل نیرو را اکثرا در ماه ژوئیه اجرا می‌کند. پیش‌تر خبر تعدیل هزار نیرو لینکدین منتشر شده بود و حالا با تعدیل 960 کارمند دیگر، تعداد کارمندان اخراج شده لینکدین به چیزی نزدیک به دو هزار نفر رسیده که در نوع خودش غم‌انگیز است!

رایان روسلانسکی به عنوان مدیرعامل جدید لینکدین، این خبر را در یک نامه به کارمندان اعلام نمود و حالا مایکروسافت رسما آن را در سایت لینکدین منتشر کرده است. روسلانسکی در بخشی از نامه خود می‌گوید:

تیم اجرایی نهایتا تصمیم سختی گرفت تا نزدیک به ۹۶۰ نفر از کارمندان را اخراج کند. این تعداد در واقع ۶ درصد از نیروی انسانی شرکت است. این افراد از دو تیم Global Sales و Talent Acquisition هستند.

مدیرعامل لینکدین در ادامه صحبت‌هایش همه گیری ویروس کرونا را عامل مهمی برای این تصمیم عنوان کرد. طبق اظهارات وی، این ویروس تاثیر بسیار زیادی بر استخدام در زیرمجموعه‌ Linkedin Talent Acquisition داشته است. تا پایان ماه سپتامبر نامه اخراج به دست کارمندان تعدیل شده خواهد رسید.

تقریبا ۴ سال پیش بود که مایکروسافت با پرداخت مبلغ ۲۶/۲ میلیارد دلار رسما لینکدین را خریداری کرد. از آن روز تا به حال برنامه‌های تعدیل نیرو برای این شبکه اجتماعی خاص اجرا می‌شود. علاوه بر این، برنامه‌های زیادی نیز برای یکپارچه سازی محصولات لینکدین با محصولات مایکروسافت انجام شد. گرچه در ابتدا تصویر نمی‌شد که وضعیت تا به این حد ادامه داشته باشد.

لیندکین در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که قصد ندارد دیتاسنترهای خودش را جابه‌جا کند. اما چند سال بعد برنامه‌ها تغییر کرد و سال گذشته رسما خبر انتقال به خدمات ابری آژور رسانه‌ای شد.

نظر شما در رابطه با دو هزار کارمند اخراج شده لینکدین چیست؟ آیا شما هم از این شبکه اجتماعی خاص و بی‌رقیب استفاده می‌کنید یا علاقه‌ای به لینکدین ندارید؟! نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Zdnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *