ماجرای دسترسی اینستاگرام به دوربین در آیفون‌های اپل بدون اجازه کاربران!

instagram camera

در چند روز گذشته خبرهایی در رابطه با دسترسی اینستاگرام به دوربین آیفون بدون اجازه کاربران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. ظاهرا اعلان سبزرنگ استفاده از دوربین در سیستم عامل iOS 14 در هنگام ناوبری روشن می‌شود اما ماجرای اصلی چیست؟

یکی از ویژگی‌های سیستم عامل جدید اپل این است که به کاربران نشان می‌دهد که چه زمانی اپلیکیشن‌ها از دوربین و یا میکروفون دستگاه استفاده می‌کنند. در واقع هنگام استفاده از میکروفون شاهد یک نقطه نارنجی رنگ هستید و در هنگام استفاده اپلیکیشن‌ها از دوربین، نقطه سبزرنگی را خواهید دید. این ویژگی هم اکنون در سومین بتای منتشر شده از iOS 14 در دسترس است.

کاربران هنگام گشت و گذار در فید اینستاگرام گاهی اوقات با چراغ سبز رنگ بالای صفحه مواجه می‌شوند که بیانگر دسترسی اینستاگرام به دوربین آیفون‌ است. برای روشن شدن ماجرا شخصی به نمایندگی از اینستاگرام بیانیه‌ای را در اختیار وب‌سایت معتبر ورج قرار داده که در ادامه بخشی از آن را می‌خوانید:

ما متوجه یک باگ جدید در iOS 14 شده‌ایم که هنگام ورود به بخش اینستاگرام، چراغ سبز رنگ دسترسی به دوربین را روشن می‌کند. ما در حال رفع این باگ هستیم و تا زمانی که خودتان نخواهید به دوربین دسترسی نخواهیم داشت و محتوایی را ضبط نمی‌کنیم.

این اتفاق در واقع یک باگ از نسخه بتای iOS 14 بوده و ارتباطی به اینستاگرام ندارد. اکنون این باگ رفع شده و کاربران می‌توانند به‌راحتی از گوشی خودشان استفاده کنند.

بخش Create Mode اینستاگرام از طریق دوربین در دسترس قرار می‌گیرد. بنابراین تلاش‌های این اپلیکیشن برای دسترسی به این بخش، در نهایت منجر به روشن شدن چراغ سبز رنگ در بالای صفحه خواهد شد. علاوه‌بر این، سوایپ کردن (کشیدن انگشت روی صفحه) به بخش دوربین این شبکه اجتماعی نیز می‌تواند چراغ سبز رنگ را روشن کند.

به صورت کلی انتشار نسخه بتا برای رفع باگ‌ها بوده و به‌وجود آمدن چنین مشکلاتی کاملا طبیعی است. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما نیز به اینستاگرام در رابطه با دسترسی بدون اجازه به دوربین مشکوک هستید؟! نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای دیدن مخفیانه استوری و یا دانلود هایلایت مطالب ما را در این زمینه بخوانید. اگر می‌خواهید یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *